8.6 C
Slovakia
pondelok, 17 júna, 2024
spot_img
FestivalyTOPFEST- online spravodajstvo

TOPFEST- online spravodajstvo

Topfest

“ Vítame vás pri sledovaní online spravodajstva z 12. ročníka festivalu Topfest. „

Sobota 17:00

Topfest uzatvoril včerajší deň vystúpeniami slovenskej punkovej legendy Zóny A a rockovej formácie Karpina.
Dnes máme pred sebou posledný festivalový deň, jeho zloženie je výlučne zo slovenských kapiel, výnimku bude tvoriť iba Divokej Bill. Nezabudnite si ísť pozrieť Slobodnú Európu, IneKafe či Tublatanku. Vrcholom Nedeľe bude očakávané vystúpenie IMT Smile s Lúčnicou.
Redakcia MusicPress vám ďakuje za sledovanie nášho online spravodajstva.

Sobota 23:20

Glam rock stále žije, Twisted Sister boli vynikajúci, ich energický koncert rozospieval celý Topfest. We Are Gonna Take It spievali aj VIP tribúny. A teraz niečo pre slečinky – na vedľajšom hlavnom stagi už hrá pop punk rocková skupina Zoči Voči.

Dee Snider
Dee Snider
Sobota 21:50

Na festivale Topfest akurát hrá najväčší headliner festivalu Twisted Sister a hudobníci nechávajú na pódiu všetko, najmä spevák Dee Snider, padla už aj prvá spomienka na bubeníka AJ Pera. ktorý zahynul tento rok.

Na festivale niektorí aj pracujú :)
Na festivale niektorí aj pracujú 🙂
Hollywood Undead
Hollywood Undead

Sobota 20:00

Dohrali Hexáci a teraz v slovenskej premiére sa predstaví populárna americká skupina Hollywood Undead. Maskovaní mladíci sú na vrchole svojich možností, uvidíme či sú iba nafúknutou bublinou, alebo či naozaj vedia spraviť energický koncert.

IMG_9275

IMG_9261
HEX
Sobota 19:10

Pomaly slnko zachádza a to symbolicky s našou najslnečnejšou popovou kapelou Hex. Durové akordy, optimistické texty a nenáročné piesne, nič viac v tejto chvíľke ani netreba.

IMG_9225
IMG_9214

Sobota 17:30

Kto má rád ska aj punk rock musel mať rýchle nohy, aby stihol Smola a Hrušky a N.V.Ú, obidve formácie rozhýbali Topfest. Ľudia sa už pomaly začínajú zbiehať na Hollywood Undead, ale ešte predtým ich čaká znovuzrodený Support Lesbiens s blonďáčikom a Hex.

IMG_9155
Kozak System
Sobota 16:00

Ukrajinská kapela Kozak System na hlavnom stagi predvádza zábavné spojenie ska, punk rocku a folklóru. Na ich optimistickú hudbu už čoskoro nadviažu Smola a Hrušky. Aj prítomné mraky sa umúdrili,roplynuli a v Piešťanoch panuje ideálne festivalové letné počasie.

IMG_9081

Sobota 15:20

S Korben Dallas prišiel ten správny letný chillout, ľudia ležia na tráve, spievajú si skladby a z atmosféry cítiť prichádzajúcu Pohodu. Juraj Benetin sa zbytočne obával ako ho prijme rockové publikum.

Sobota 13:00

Tak aj dnes pokračujeme v našom online spravodajstve. Včerajší prvý festivalový deň zavŕšila stále obľúbená skupina Horkýže Slíže, napriek predimenzovanému zvuku mali asi najväčší úspech. Teraz sa postupne predstavili menej známe kapely ako Everlong, Mystery, Wasabi Cirkus, Within Silence, Gilotin, či ABBA. Na hlavnom stagi sa už pripravujú aj Korben Dallas.

IMG_8850
Alissa White – Gluz
Sobota 00:40

Posledný headliner tohto dňa je práve v polovici svojho vystúpenia. Arch Enemy potvrdzujú svoju komerčnú dominanciu v death metalovom štýle. Zdá sa, že nová speváčka kapely Alissa White – Gluz rýchlo nabrala nový fanklub.

Piatok 23:25

Zaujímavé veci sa odohrávajú aj na B stagi, Pavol Chodelka potvrdil, že je fenomenálny gitarista pri svojom projekte Liquid Boogie Roll. Teraz hrá česká kapela Insane a pomaly sa pripravujú nemeckí pankáči Speichelbroiss.

IMG_8826
Within Temptation
Piatok 23:10

Epické divadlo, holandská formácia Within Temptation sa blíži ku koncu, je to vyvrcholenie piatočnej noci, nasledujúca skupina Arch Enemy to bude mať ťažké, ale bude ešte zaujímavé sledovať súboj medzi dvomi výraznými vokálmi.

IMG_8694
Stratovarius
Piatok 22:30

Tak Stratovarius odohrali svoj rýchle power speed metalový set, teraz hrajú Within Temptation so šarmantnou speváčkou Sharon. Metalový hattrick po nich dovŕši Arch Enemy. Medzitým sa už naplno rozbehli aj lokálne tanečné stánky.

Piatok 21:15

Richard Krajčo bol maximálne spokojný s koncertom na Topfeste, pochválil všetkých divákov, vraj by pankáči v Čechách netancovali na ich skladby, takže klobúk dole. Bol to ich jediný tohtoročný festivalový koncert, v Čechách sa predstavia až na jeseň v rámci veľkej halovej tour k novému albumu Srdcebeat. Na druhom stagi odpálil svoj set punkový Konflikt. Teraz sa už hlavne pódium pripravuje na metalovú fínsku legendu Stratovarius.

Piatok 19:50

Tak po The Exploited tu máme popové uvoľnenie s českou kapelou Kryštof. Richard Krajčo a jeho muzikanti započali festivalovú sezónnu vo veľkom, keď propagajú na festivaloch svoju novinku Srdcebeat. Ľudia sa bavia, kotol vrie. Na B stagi prebieha koncert pagan metalovej skupiny Ramchat.

IMG_8418
Wattie
Piatok 19:30

The Exploited práve končia svoj koncertný set, Wattie opäť potiahol svoju skupinu. Zdá sa, že jeho zdravotné problémy sú aspoň na chvíľku vyriešené. Ku koncu zaradila kapela stále aktuálnu skladbu Fuck the USA a svojich priaznivcov potešila aj legendárnou piesňou Sex and Violence.

Piatok 18:00

Práve dohrala skupina Texas In July pravdepodobne jeden zo svojich posledných koncertov vo svojej kariére, a už sa pripravuje kapela The Exploited, ktorá minulý rok nevystúpila pre zdravotné problémy frontmana Wattieho. Paralelne s nimi vystúpi na B – stagi slovenská metal core legenda Abhorrence.

Piatok 17:20

Festival je v plnom prúde, je tu krásne počasie, máme za sebou už prvé koncerty – Nocadeň, The Paranoid a prvú zahraničnú kapelu Chelsea Grin. Nasleduje americká metalcore kapela Texas In July, máte poslednú šancu ich vidieť, keďže po lete ohlásili svoj koniec.

 

spot_img