8.6 C
Slovakia
piatok, 24 mája, 2024
spot_img
FestivalyTopfest pripravil program aj pre mladých

Topfest pripravil program aj pre mladých

topfest-vip_800_72dpi

Už dávno neplatí, že na festivale Topfest si nájdu svoj program iba starnúci rockeri či stredná generácia metalových fanúšikov. Aj mladí ľudia môžu na Topfeste objaviť sviežu hudobnú scénu, veď na festivale počas jeho histórie vystúpili také kapely ako SUM 41, Anti Flag, Billy Talent či epickí Thirty Seconds to Mars. Tento rok sa predstaví hneď trojica známych a talentovaných formácií.

Americká deathcorová formácia Chelsea Grin stavia predovšetkým na kontraste silných screaming a čistých vokáloch Hudobníci oživili tento trochu stereotypný žáner a ich hrubosť smeruje progresívnejším smerom. Na Topfest prídu z úspešného austrálskeho turné, kde propagujú najnovšiu dosku Ashes to Ashes.

Chelsea Grin – Playing with Fire

Slovenskému publiku sa črtá posledná šanca uvidieť metalcorových Texas in July, ktorí oznámili, že po lete s kapelou skončia a začnú sa venovať iným aktivitám. Toto bude ich posledné koncertné turné a jedinečná možnosť uvidieť tvorbu tohto sympatického kvarteta, ktoré zlučuje hrmotné rytmické štruktúry s priamočiarym spevom. Európske koncerty boli pre kapelu vždy jedinečné, čo dokazujú aj slová basgitaristu Ben Witkovskeho: “ Musíme s ťažkým srdcom oznámiť, že júlové koncerty budú naše posledné. V Európe sme začali koncertovať ešte skôr než sme mali koncert v Kalifornii či v inom štáte na západe USA. Cesty do Európy boli pre nás vždy nezabudnuteľné. Bola to obrovská zábava zabávať sa s kusom sveta, ktorý tak miluje metal“. Taký je žiaľ kolobeh hudobného života.

Texas in July – Sweetest Poison

Pred desiatimi rokmi sa na sociálnej sieti Myspace objavila kapela Hollywood Undead a spustila okolo seba hystériu. Opätovne rozvírili hladinu záujmu o žáner nu metal. Šestica hudobníkov vystupuje zásadne iba v maskách a ich koncerty sú známe  dynamickou šou. Na Slovensku sa HU predstavia vôbec po prvý krát a to s čerstvou doskou Day of the Dead, ktorá je štvrtým zárezom do ich diskografie.

Hollywood Undead – Day of the Dead

Agentúra MusicPress v spolupráci s festivalom Topfest pre vás pripravila špeciálne VIP lístky spojené s ubytovaním, vlastnou dopravou, fotografom, darčekmi a stretnutiami s kapelami. V našom e-shope si ich môžete objednať za cenu 159 eur.

spot_img