8.6 C
Slovakia
štvrtok, 18 júla, 2024
spot_img
FestivalyTy Dolla Sign verzus Princess Nokia

Ty Dolla Sign verzus Princess Nokia

Rozdiely, súvislosti a vzájomné inšpirácie budeme hľadať v novej sérii článkov, v ktorých porovnáme vždy dvoch interpretov oznámených na tohtoročných festivaloch.

Preferuje bohatstvo a spoluprácu so známymi menami, ale nerobí veci na polovičato, len aby nahnal čísla. Americký raper Ty Dolla $ign rapuje o svojej ceste z chudoby až na vrchol svetových hitparád. Pritom určuje trendy a vytvára nový sound hip-hopu. Trvalo pomerne dlho, kým si vybojoval tieto pozície, ale dostal sa na ne ako vyzretý tridsiatnik s presnou predstavou, ako sa má robiť hudba. Okrem rapovania aj slušne spieva a na koncertoch, hoci niekedy s polovičným playbackom, dáva celú energiu do bezprostrednej komunikácie s fanúšikmi.

Ty Dolla Sign

žáner: downtempo / electro / nu jazz

kde ho zažijete: Balaton Sound

Ty Dolla $ign – Zaddy 

Úplným opakom prístupu k hip-hopu je tvorba Princess Nokie, civilným menom Destiny Nicole Frasqueri, ktorá sa venuje feminizmu, sociálnym a politickým témam. U trendových raperov a raperiek to nie sú práve obľúbené témy, ale Princess Nokia nabehla na urbannú a hipsterskú vlnu, ktorá sa zaujíma o zdokonaľovania svojho okolia. Hipsterov si naklonila aj videoklipmi, kde sa prelínajú štýlovo natočené zábery na staré ručné kamery s najnovšími technológiami. Podobne je to pri tvorbe aranžmánov, ktoré idú naprieč štýlmi (soul, funk, karibská hudba verzus trap, new R&B).

Princess Nokia

žáner: hip-hop, R&B, trap, soul

kde ju zažijete: Balaton Sound

Princess Nokia – Tomboy

spot_img