8.6 C
Slovakia
streda, 17 júla, 2024
spot_img
ÚvodFestivalyUnikátny festival Hradby samoty sa hlási o slovo
spot_img

Unikátny festival Hradby samoty sa hlási o slovo

Hradby samoty festival 2020
Hradby Samoty

Už o niekoľko mesiacov naplno vypukne bohatá festivalová sezóna. O pozornosť sa hlási aj náš obľúbený festival Hradby samoty. Číri zápal a fanatizmus vytvoriť priestor pre najkrajnejšie polohy súčasného audio-vizuálneho umenia bude mať tento rok svoje desiate pokračovanie.

Jubilejný ročník prebehne počas troch dní (2-4.7.2020) opäť v historických priestoroch  kaštieľa v Moravanoch nad Váhom. Ako píšu samotní organizátori; myšlienkou festivalu je spojiť žánre ako dark ambient, dark folk, drone, industrial, noise či black metal s tajomnou atmosférou pamiatok poznačených zubom času. O multimediálny a multižánrový program sa tento rok postarajú umelci ako experimentálny DEAD JANITOR, ritual dark folkoví NEMUER, či na vlne psychdelického rocku vezúci sa OLAF OLAFSONN AND THE BIG BAD TRIP.

Extrémny a intenzívny hlukový teror očakávajte od spolkov HOSPITAL BRUT či AURAL/AUDIO. Medzi posledné zverejnené zvučné mená patria neo folkový THE MOON & THE NIGHTSPIRIT z Maďarska či švédsky dark amient ATOMINE ELEKTRINE. Videomapingu kaštieľa sa tradične zhostia jeho slovenskí priekopníci NANO Vjs. Oviežením bude medzi inými vystúpenie známeho slovesného interpreta STROONa, ktorý sa pohybuje na pomedzí ambientu, elektroniky a súčasnej hudby.

Rozmáhajúce sa chápadlá nenápadného podivína – to bol náš dvojdielny pohľad na vlaňajšok, ktorý prekvapil vo viacerých ohľadoch. Názov však hovorí za všetko. Posledný rok znamenal pre festival nevydaný záujem. Organizátori preto už teraz spustili predpredaj za zvýhodnenú cenu. Viac informácií získaš na oficiálnych stránkach.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img