8.6 C
Slovakia
štvrtok, 18 apríla, 2024
spot_img
FestivalyVini Vici - zástupcovia súčasného psytrance prichádzajú na Slovensko

Vini Vici – zástupcovia súčasného psytrance prichádzajú na Slovensko

1200x400_bio_header_vini_vici

Na jednodňovom festivale, ktorý sa uskutoční v Trenčíne a jeho headlinerom bude holandský producent Armin van Buuren, vystúpi aj izraelské duo Vini Vici, zástupcovia hudobného štýlu psytrance.

Psytrance je pomerne zvláštny a úzkoprofilový žáner elektronickej hudby. Do našich stredoeurópskych končín sa dostal niekedy v polovici deväťdesiatych rokov. Podujatí venujúcich sa elektronike nebolo tak veľa ako dnes, scéna sa netrieštila, ale chodila skoro na všetko možné. Legendárne sú najmä parties v kúpeľných Piešťanoch. Psytrance sa nedostával do mainstreamových rádií, napriek tomu si nachádzal cestu medzi čoraz viac ľuďmi. Mená ako Infected Mushroom či 1200 Micrograms poznali aj priaznivci drum and bassu či techno music. V posledných rokoch sa odozva psytrancu ešte viac zvýšila a k zabehnutým značkám sa svojím ohlasom pripojil projekt Avirama Saharai a Matana Kadosha – Vini Vici.

Vini Vici – Namaste

Títo izraelskí rodáci sa snažia prepájať starý zvuk s modernými technológiami. Nadšené ohlasy z domovského labelu Iboga Records, fanúšikov z celého sveta i samotného Armina Van Buurena, ktorý remixoval ich skladbu The Tribe, hovoria za všetko. Vini Vici odohrá 4. júla v Trenčíne svoj set. Vstupenky sa dajú zakúpiť na tomto mieste.

Armin van Buuren vs Vini Vici feat. Hilight

spot_img