8.6 C
Slovakia
nedeľa, 21 júla, 2024
spot_img
FestivalyElling hrá s Lipom, Bittovou a Filharmóniou, Boba Marleyho

Elling hrá s Lipom, Bittovou a Filharmóniou, Boba Marleyho

C_KurtElling-Photo_by_Anna_Webber3256_R_v2

Patom Methenym to začalo, veľkým symfonickým orchestrom bude pokračovať. Na ďalšom koncerte z edície One Day Jazz Festival sa predstaví americký jazzman, držiteľ ocenenia Grammy, Kurt Elling v sprievode Slovenskej filharmónie a vzácnych hostí Ivou Bittovou a Petrom Lipom.

Pôvodne mal šíriť ekumenické učenie, no v poslednej chvíli si to rozmyslel, odišiel zo školy a zamestnal sa v sťahovacej firme. Prostriedky z tejto práce využil, aby sa mohol naplno venovať jazzovému spevu. Svoj sen o veľkej jazzovej kariéry úspešne dotiahol do konca. Potvrdenie tohto správneho rozhodnutia prišlo v podobe vypredaných koncertných turné po celom svete, úspešných štúdiových nahrávok a mnohých ocenení – vrátane tej najprestížnejšej Grammy.

Kurt Elling – Where the Streets Have No Name

S prehľadom dokáže skrotiť štyri oktávy, medzi ktorými sa pohybuje svojím ladným barytónom. Okrem hudobného talentu tiež udivuje aj veľkým rozhľadom, charizmou a šarmom. Koncerty Kurta Ellinga sú zmesou pozostávajúcou zo širokého repertoáru jazzovej klasiky, bluesových spirituálov i rhythm and bluesových piesní. No bratislavský koncert, ktorý sa uskutoční 14. júna na exkluzívnom mieste, Bratislavskom hrade, bude tak trochu iný. Americký spevák predvedie okrem svojej bežnej produkcie aj špeciálne upravený aranžmán vytvorený pre túto príležitosť Ľubicou Čekovskou piesne Boba Marleyho „Rademption song“. Kurta Ellinga bude pri tejto kompozícii sprevádzať Peter Lipa, Iva Bittová a Slovenská filharmónia pod taktovkou Oskara Rózsu.

 

spot_img