8.6 C
Slovakia
piatok, 24 mája, 2024
spot_img
FestivalyZa hardcorovou rôznorodosťou na Brutal Assualt

Za hardcorovou rôznorodosťou na Brutal Assualt

brutal2-222Brutal Assualt ponúkne aj tento rok to najzaujímavejšie z oblasti extrémneho metalu. Na svoje si prídu priaznivci thrash metalu, black metalu, death metalu, ako aj menšinovových žánrov grindcore, djent, industrial atď. Redakcia MusicPress vám prináša sériu článkov, v ktorých predstaví line – up tohtoročného Brutal Assulat podľa hudobných žánrov. Dnes sa zameriame na skupiny prezentujúce hard core, post hardcore, metalcore.

Čo teda vo všeobecnosti čakať od metalcore, posthardcore a hardcore skupín na Brutal Assualt? Expresívne vokály, jednoduché gitarové akordy modifikované hutným zvukom, silné politické texty a deštrukčné správanie na pódiu.

Hardcore is more than Music – document


 

A začneme rovno od toho najtrendovnejšieho hardcorového smeru v posledných rokoch – metal core. Napriek tomu, že mnoho kapiel sa vezie iba na pózerskej vlne na Brutal Assualt vystúpia rešpektované kapely tohto žánru. Podobne, ako Bring Me The Horizon, ktorá svoj brutálny metalový zvuk piluje, až do technickej dokonalosti.

Bring Me The Horizon – Can You Feel My Heart


 

Popularitou nezaostáva ani hudobná smečka August Burn Red, ktorá vo svojej tvorbe prelína náboženské posolstvo s démonickou atmosférou.

August Burns Red – Provision


 

Metal corový vokál nemusí byť, iba výhradnou doménou mužskej dominancie. Tento mýtus príde zbúrat skupina The Agonist so svojou výraznou speváčkou.

The Agonist – Panophobia


 

Medzi ortodoxnejšiu vrstvu hardcorových skupín,  bude patriť napríklad experimentálna chaos hc skupina Converge, v ktorej hudbe sú neuveriteľné vzhlukové hlukové gitarové steny plné väzbenia.

Converge – Wretched World


 

Spojenie starého old school hardcore spôsobu  s melodickým punk rockom prídu zastúpiť napríklad Sick of It All, H2O, Ignite, či Strife.

Sick Of It All – Step Down


 

Britská scéna na čele s Brutality Will Prevail dodnes ťaží z odkazu hardcore punku osemdesiatich rokov, ale thrashové prvky možno nájsť aj u ďalšieho účinkujúceho – kultovej americkej skupiny Ringworm.

Brutality Will Prevail – Abandon

https://www.youtube.com/watch?v=NnPJ9CHuqy0


 

Na Brutal Assualt vystúpi aj mnoho skupín, ktorých základ v hardcore je zrejmý, ale ich hudobné smerovanie nie je ľahké zaškatuľkovať. Najpríznačnejším príkladom je formácia IwresttleadBearonce, ktorá je zvyčajne predstavená ako death / math core, ale v ich hudbe môžeme nájsť aj prvky jazzu, swingu, rockabilly, vaudeville, či popu. Podobným symbiontom je britská skupina Hacktivist, v ktorej sa prelínajú groove rytmy, s metalovým zvukom a rapovou deklamáciou.

| autor: MusicPress

 

spot_img