8.6 C
Slovakia
utorok, 21 mája, 2024
spot_img
FestivalyŽeny, ženy, ženy... na OFF Festivale

Ženy, ženy, ženy… na OFF Festivale

OFF Festival prináša každoročne kvalitnú a tak trochu inú hudbu. Jej myšlienky reprezentujú aj tri ženské osobnosti – každá z iného pohľadu. Neneh Cherry, Aldous Harding a Tirzah.

Poznáme ju z hitparád, ale švédska speváčka Neneh Cherry dokáže prekvapiť aj po rokoch. Jej tvorba nie je iba o hitoch, ale najmä o silných výpovediach. Tou je aj jej skúsenosť z utečeneckého tábora, v ktorom pracovala ako dobrovoľníčka. Album Broken Politics je definitívnym návratom po dlhej prestávke. Kmotrička triphopu je späť v celej kráse svojho zamatového hlasu v kombinácii minimalistických aranžmánov a hĺbavej a intímnej lyriky.

Neneh Cherry – Natural Skin Deep

Minulý rok mala byť ozdobou festivalu, no okolnosti tomu nepriali. Teraz prichádza do Katovíc s ešte väčšími očakávaniami. Reč je o novozélandskej interpretke Aldous Harding. Intímna výpoveď ženskej duše je spracovaná v pesničkárskom šate s prekvapivými melódiami a zvratmi. Momentálne dokončuje tretí album s producentom Johnom Parishom, ktorý robil aj s PJ Harvey, ku ktorej má Harding veľmi blízko.

Londýnska pesničkárka Tirzah hľadá v banalite života námety na silné piesne. Jednoduché melódie a zápletky do seba zapletajú a tak vzniká niečo s čím sa okamžite stotožníte. Napriek tomu, že nejde o banálny pop, ale o lo-fi vychádzajúce z undergroundu. Na jej piesne sa môžete vlniť, alebo len clivo spomínať na staré lásky.

Tirzah – Gladly

spot_img