8.6 C
Slovakia
utorok, 27 júla, 2021
spot_img
spot_img
FestivalyZmenili termín a hneď sa to odzrkadlilo na programe

Zmenili termín a hneď sa to odzrkadlilo na programe

spot_img

Rock for People sprevádzali po minulé roky samé nešťastia. Jubilejný osemnásty ročník namiesto veľkolepého ohňostroja nahradila veterná smršť, ktorá zmarila vystúpenie mnohých kapiel, na čele s Faith No More. Ďalší rok kvôli poslabšiemu line – upu ubudol počet návštevníkov.

Organizátori si posypali popol na hlavu, spravili niekoľko opatrení a predovšetkým posunuli termín konania svojho festivalu. Výsledky sa dostavili, čoho dôkazom sú mená z tohtoročného programu ako Limp Bizkit, Bastille a Faith No More, ktorý sa už teraz tešia na svoj “opravný” koncert. Spomenuté mená sa už v Českej republike predstavili, buď na konkurenčných festivaloch, alebo v rámci sólových koncertoch. Tento krát však vytiahli organizátori eso z rukáva – post grungovú štvoricu Three Days Grace, ktorá poteší všetkých priaznivcov Soundgarden a uhladeného zvuku postseattlskej éry.

Three Days Grace – Never Too Late

Kanadské kvarteto zažije na Rock for People svoju českú premiéru. Napriek tomu, že v kapele už nie je zakladajúci člen a spevák Adam Gontier ich popularite to vôbec neuškodilo. Očakáva sa príliv mnohých zahraničných návštevníkov, zvlášť Poliakov, u ktorých sú mimoriadne obľúbení.

Three Days Grace – I Am Machine