8.6 C
Slovakia
piatok, 19 apríla, 2024
spot_img
FestivalyZmenili termín a hneď sa to odzrkadlilo na programe

Zmenili termín a hneď sa to odzrkadlilo na programe

Rock for People sprevádzali po minulé roky samé nešťastia. Jubilejný osemnásty ročník namiesto veľkolepého ohňostroja nahradila veterná smršť, ktorá zmarila vystúpenie mnohých kapiel, na čele s Faith No More. Ďalší rok kvôli poslabšiemu line – upu ubudol počet návštevníkov.

Organizátori si posypali popol na hlavu, spravili niekoľko opatrení a predovšetkým posunuli termín konania svojho festivalu. Výsledky sa dostavili, čoho dôkazom sú mená z tohtoročného programu ako Limp Bizkit, Bastille a Faith No More, ktorý sa už teraz tešia na svoj „opravný“ koncert. Spomenuté mená sa už v Českej republike predstavili, buď na konkurenčných festivaloch, alebo v rámci sólových koncertoch. Tento krát však vytiahli organizátori eso z rukáva – post grungovú štvoricu Three Days Grace, ktorá poteší všetkých priaznivcov Soundgarden a uhladeného zvuku postseattlskej éry.

Three Days Grace – Never Too Late

Kanadské kvarteto zažije na Rock for People svoju českú premiéru. Napriek tomu, že v kapele už nie je zakladajúci člen a spevák Adam Gontier ich popularite to vôbec neuškodilo. Očakáva sa príliv mnohých zahraničných návštevníkov, zvlášť Poliakov, u ktorých sú mimoriadne obľúbení.

Three Days Grace – I Am Machine

spot_img