8.6 C
Slovakia
nedeľa, 21 apríla, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyAlexandrovci chystajú na budúci rok rozsiahle slovenské turné - pri príležitosti 70....
spot_img

Alexandrovci chystajú na budúci rok rozsiahle slovenské turné – pri príležitosti 70. výročia

Alexandrovci v BA 2013 (4)V budúcom roku si celý svet pripomenie 70 rokov od konca 2. svätovej vojny. V nej zohrala veľkú úlohu najmä ruská armáda, ktorá už v tom čase disponovala armádnym umeleckým súborom Alexandrovci. Potomkovia  ruských umelcov z vojnových čias zachovali toto teleso dodnes a Alexandrovci tešia svojimi vystúpeniami ľudí po celom svete. A práve pri príležitosti okrúhleho výročia konca vojny sa predstavia s veľkolepým programom aj na Slovensku.

V rámci tohto výnimočného jesenného turné sa predstavia s dvanástimi koncertmi v Českuôsmimi na Slovensku. Fanúšikovia tejto svetoznámej formácie u nás sa tak s dvojročným odstupom opäť dočkajú legendárnej Kaťuše či Kalinky a desiatok ďalších ruských piesní. Alexandrovci sú známi tým, že zaspievajú vždy aj niektorú z národných či ľudových piesní krajiny, v ktorej koncertujú. Slováci tak mali v minulosti možnosť v ich podaní počuť napríklad aj Macejka či Na Kráľovej holi.

Alexandrovci – Na kráľovej holi live Bratislava 2010


 

Do ôsmich slovenských miest pricestuje súbor v plnej sile a na pódiu sa tak predstaví približne 120 umelcov vrátane sólistov Vadima Ananjeva, ktorý je prezývaný Mr. Kalinka či barytónom Borisom Dyakovom. Špeciálnym hosťom bude, dnes ešte len osemročná, Valeria Kornuškina, ktorá vystupuje tiež ako sólistka a vo svojom veku predvádza strhujúce výkony.

Alexandrovci – Kalinka live Jihlava 2009


 

Alexandrovci pricestujú na Slovensko 29. septembra budúceho roku a v priebehu náročných deviatich dní sa predstavia v ôsmich mestách. Postupne navštívia Košice, Humenné, Poprad, Žilinu, Trenčín, Zvolen, Nitru a slovenskú časť turné zakončia v Bratislave.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img