8.6 C
Slovakia
utorok, 16 apríla, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyAmerická country hudba plače, stratila svojich hrdinov
spot_img

Americká country hudba plače, stratila svojich hrdinov

owen-mays

Smutný týždeň má za sebou americká country hudby, keďže v jeden týždeň zomreli hneď dvaja jej predstavitelia – Owen Mays a Daron Norwood.

Tridsaťdva ročný Owen Mays bol známy predovšetkým v kruhoch tradicionalistov, ktorí mali radi jeho ctenie koreňov. Minulý týždeň, v stredu 22. júla zomrel z ničoho nič v spánku. Owen pochádzal z malého mestečka Cambria, debutoval EP doskou Red Wine and White Lines, vďaka ktorej sa rýchlo stal známym v unergroundovej scéne, čo mu umožnilo cestovať po Európe a hrať kopec festivalov. V roku 2010 nahral svoj prvý štúdiový album Nobody Loves You When You’re Down a tento rok pracoval spolu s kapelou The Last Calls na ďalšej doske, ktorú ešte stihol dokončiť.

Owen Mays – Homeless live 2014

https://www.youtube.com/watch?v=4E-sv38LUJw

V ten istý deň odišiel do večnosti aj populárny country spevák Daron Norwood, ktorý sa preslávil v deväťdesiatych rokoch v hitparádach so šlágrami Cowboys Don ´t Cry a If It Wasn´t for Her. Norwoodove telo objavila texaská polícia v mestečku Hereford bez známok života, ale ihneď vylúčila cudzie zavinenie. Daron v roku 1993 vyprodukoval nahrávku rovnomerne nazvanú Daron Norwood a o rok neskôr Ready, Willing and Able. V tejto dobe bol považovaný za najperspektívnejšieho mladého country hudobníka. Už vtedy sa však prejavili jeho problémy s alkoholom, ktoré ho nakoniec prinútili opustiť sľubne rozbiehajúcu sa kariéru. Daron Norwood zabojoval a začal pracovať ako motivačný rečník, čo bolo súčasť jeho terapie. Ako sa však ukázalo, neúspešnej.

Daron Norwood – Cowboys Don´t Cry

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img