8.6 C
Slovakia
pondelok, 24 júna, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyAmerickí raveri Sextile sa chystajú na veľké turné, do Fugy prídu aj...
spot_img

Americkí raveri Sextile sa chystajú na veľké turné, do Fugy prídu aj s kvalitným hosťom

Veľký návrat losangelskej rave punk skupiny Sextile na scénu. Explózia spojenia tanečného ravu a post punkovej dynamiky. K tomu sa pripojí dark techno projekt Nuxx Vomica. Šero tanečného ravu 29. mája 2024 v bratislavskom klube Fuga.

Odkedy sa v roku 2015 Sextile objavili na losangelskej undergroundovej scéne, tak zaujali provokatívnou, energickou tvorbou, spojením syntetizátorov s gitarami, kombináciou punku a ravu. Brady Keehn a Melissa Scaduto sa do LA presťahovali z New Yorku, aby nahrali debutový album A Thousand Hands. Ten doslova sršal riadnou dávkou energie z post punkovej dynamiky a znepokojivými vokálmi s riadnym klubovým echom.

Chuť miešať gitary s elektronikou vyústila do EP dosky 3. Po vydaní sa zdalo, že idú správnou cestou, no tá poznačila tragédia. V roku 2019 tragicky zomrel člen kapely Eddie Wuebben, ktorý s nimi strávil štyri roky. Zdrvilo ich to, no nezomlelo a po prestávke sa vrátili nabití serotonínom na novom albume Push, ktorý je rýchlejší, dynamickejší a naberá nové obzory. Brady a Melissa sa zhodujú, že za tým bol cieľ byť tanečnejší: „Rozprávali sme sa spolu o tom, že jedno z našich kritérií na tieto skladby bolo, či sa dá na nich tancovať. Chceli sme mať nahrávku plnú tanečných piesní.“

Vo výsledku je to naozaj kompromis medzi punkovou šou a poctivým deväťdesiatkovým rave. A občas to naozaj znie, akoby sa spojil Iggy Pop s Goldiem. Sextile vzdávajú poctu iným punkovým rebelom Crass a zároveň vyzdvihujú tanečnú údernosť Prodigy v spojení breakbeatov a jačavých vokálov.

Aby toho nebolo málo, tak v spoločnosti Sextile príde aj projekt vizuálnej umelkyne a hudobníčky Madeline Seely, ktorá tvorí pod pseudonymom Nuxx Vomica. Dark Techno vychádza z inšpirácie EBM a deštrukcie eurodance s tanečnou špinou New Yorku. Vstupenky Tootoot, Predpredaj.sk.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img