8.6 C
Slovakia
utorok, 28 mája, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyAndy Taylor z Duran Duran pripravil sólový album po viac ako tridsiatich...
spot_img

Andy Taylor z Duran Duran pripravil sólový album po viac ako tridsiatich rokoch, chcel ho vydať ešte pred svojou smrťou

andy-taylor

Anglický hudobník Andy Taylor z Duran Duran vydal svoj tretí sólový album Man’s a Wolf to Man po takmer tridsiatich troch rokoch. Nahrávka vyšla 8. septembra u BMG a muzikant ňou reaguje na diagnózu rakoviny prostaty, ktorú mu zistili minulý rok.

Nová sólová nahrávka po tridsiatich troch rokoch. S takýmto označením vyšla doska Man´s A Wolf To Man od bývalého gitaristu Duran Duran, Andy Taylora. Po zistení, že sa mu rapídne zhoršuje zdravotný stav, nechcel čakať na splnenie si dlhoročného sna – nahrať nové pesničky.

Tie sa začali rodiť už počas rokov 2016 a 2017. S produkciou sa pokračovalo počas globálnej pandémie aj potom, čo sa mu rapídne zhoršoval zdravotný stav. Andy Taylor chcel týmto albumom dať vyhlásenie, že ani v záplave zlých správ sa človek nesmie poddať a ustúpiť chorobe a beznádeji.

Nové skladby preto nie sú písané v melancholickom duchu, ale prinášajú optimistickú správu o človeku a zmysluplnosti údelu na tomto svete. Nemožno sa však ubrániť silným emóciám v osobitých skladbách ako Big Trigger alebo v titulnej Man’s A Wolf To A Man. Tayolor sa snaží nájsť pozitívne momenty vo svojom živote, ktoré s vďačnosťou premieta na svoju úspešnú kariéru, bývalých spoluhráčov, priateľov a rodinu.

Andy Taylor okrem sólového albumu spolupracoval aj so svojou bývalou skupinou Duran Duran na ich nasledujúcej doske Danse Macabre, ktorá by mala vyjsť 27. októbra 2023. Taylor sa predstavil v troch piesňach ako gitarový hosť.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img