8.6 C
Slovakia
streda, 12 júna, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyAstronautalis opäť na Slovensku, tentokrát v Nitre a Banskej Bystrici
spot_img

Astronautalis opäť na Slovensku, tentokrát v Nitre a Banskej Bystrici

5540114251_80e13a73aa_b

„Čadca isn’t pretty, but Tatranský works“ – aj tento verš nájdete v piesni „Running Away From God“ amerického speváka a rapera.

Astronautalis vlastným menom Charles Andrew Bothwell pochádza z Jacksonville Beach na Floride. Astonautalis počas svojej vyše 10 ročnej kariéry spolupracoval s  menami ako Bon Iver, takisto s úspešným producentom Johnom Congletonom (Modest Mouse, St. Vincent…). Jeho zatiaľ posledným albumom v poradí  je piaty štúdiový album Cut the Body Loose z roku 2016. Okrem toho má na konte množstvo EP, kolaborácií a hosťujúcich spoluprácí. Rád o sebe hovorí ako o vášnivom cestovateľovi, blogerovi a milovníkovi motoriek. Slovenskému publiku predstaví svoj hravý nevtieravý rap 25. júla v nitrianskom bare Mariatchi. O deň neskôr, 26. júla v banskobystrickej Záhrade.

Astronautalis – This Is Our Science

Astronautalis svoj žáner definuje ako alternatívny hip-hop a bez obáv s ním možno súhlasiť. Alternatívnym práve k zaužívanému uniformovanému hip-hopovému klišé. Astronautalis nemá problém s miešaním žánrov, polôh a kadencie jeho rapu. Tentokrát sa predvedie na svojom mini európskom turné sám, bez kapely. Slovensko prvýkrát navštívil v roku 2010 nezvyčajne v Čadci a tunajšie prostredie a ľudia mu učarovali natoľko, že sa na Slovensko (rovnako do Českej republiky) vracia pravidelne. Okrem Čadce sa predstavil pred rokom aj na pódiách trenčianskej Pohody, košickej Tabačky alebo žilinskom kultúrnom centre Stanica – Záriečie.  Symbolické vstupné a klubová atmosféra je dobrým lákadlom ako si spestriť leto uprostred festivalovej sezóny.

Astronautalis – Running Away From God

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img