8.6 C
Slovakia
nedeľa, 3 marca, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyBarokový Vivaldi v novom šate a s hlasom Pierca Brosnana

Barokový Vivaldi v novom šate a s hlasom Pierca Brosnana

vivaldiannoŽivotný príbeh barokového skladateľa Antonia Vivaldiho stále budí záujem po celom svete. Úspešný projekt Vivaldianno prichádza 10. apríla do bratislavskej Incheby s novou verziou Vivaldianno Reloaded.

Keď Michal Dvořák zo skupiny Lucie ohlásil projekt, v ktorom chcel pripomenúť život a tvorbu slávneho barokového skladateľa Antonia Vivaldiho, vzbudilo to očakávania aj obavy. Ako dokáže publikum prijať Vivaldiho hudbu v nových aranžmánoch a bude ho to vôbec baviť? Vypredané sály a nadšené ohlasy kritiky prekonali všetky tieto obavy.

Spojenie silného príbehu z pera Tomáša Belka a hudby Michala Dvořáka vznikol projekt Vivaldianno, ktorý mal úspech aj za hranicami Českej republiky (do dnešných dní sa predstavil na všetkých kontinentoch).

Bývalého člena skupiny Lucie nadchol nápad spojiť vážnu hudbu s rockovými aranžmánmi a elektronikou. Ako sa zveril pre české médiá, výsledný tvar formovala aj jeho skúsenosť s world music, ktorú nabral pri tvorbe dokumentárneho cyklu Pandurango pre Českú televíziu. Dvořák sa tak zaradil k osobnostiam ako Peter Gabriel, keď sa rozhodol spojiť artrockové elementy so scénickou hudbou.

Výrazové prostriedky rockovej hudby zachytené v elektrických gitarách a rytmické štruktúry v spomínaných etnických inšpiráciách mali ešte viac zvýrazniť Vivaldiho melodiku. Dvořák celé dielo skoncipoval tak, aby sa zachovala pôvodná atmosféra Vivaldiho skladieb, no so súčasnými technologickými možnosťami. Takto nejako by sa mohol postaviť k svojmu dielu aj samotný Antonio Vivaldi, keby žil v 21. storočí.

Mysticky spracovaný príbeh zapôsobil aj na americký Hollywood. Slávny herec Pierce Brosnan nahovoril ústredný hlas v novom spracovaní Vivaldianno Reloaded, s ktorým sa javisková šou po návrate do Českej republiky presúva na Slovensko. Už 10.  apríla budete mať možnosť v bratislavskej Inchebe zažiť strhujúcu javiskovú šou.

Vivaldianno Reloaded – teaser

 

spot_img
spot_img
spot_img