8.6 C
Slovakia
piatok, 19 apríla, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyBudúci mesiac príde Philip Glass, vypočujte si jeho novú nahrávku
spot_img

Budúci mesiac príde Philip Glass, vypočujte si jeho novú nahrávku

3441-04e_plg_rgb_crossed

Americkému minimalistovi Philipovi Glassovi, ktorý vystúpi aj na bratislavskom festivale Viva Musica! 2015, vyšla dlho očakávaná nahrávka Partita for Solo Violin v interpretácii Tim Faina.

Na festivale Viva Musica vystúpi jedna z najrešpektovanejších postáv súčasnej artificiálnej hudby. Philip Glass sa predstaví s projektom kompletných etúd pre klavír, ktoré uvedie spoločne s japonskou klaviristkou Maki Namekawa a ruským klaviristom Antonom Batagovom. Toto dielo vzniklo v roku 1994 a Glass ich pôvodne skomponoval ako edukačnú pomôcku, aby si mohol ešte viac zdokonaliť svoje interpretačné schopnosti. Takmer dvadsať rokov na nich pracoval, až kým ich mohol nahrať.

Philip Glass Etude No 13 Maki Namekawa

Najčerstvejším prírastkom do Glassovej diskografie sa stala nahrávka Partita for Solo Violin v interpretácii Tim Faina. Ich vzájomná spolupráca sa viaže na rok 2007, kedy spoločne zahrali naživo skladateľovu skladbu Book of Longing, piesňový cyklus na poémy Leonarda Cohena.  Od tej doby sa ich pracovný vzťah prehĺbil a Fain uviedol niekoľko skladateľových kompozícii a absolvovali niekoľko spoločných koncertov. Všetky aktivity nakoniec vyvrcholili Glassovou skladbou Partita for Solo Violin, ktorú napísal skladateľ špeciálne pre Faina a na tomto albume sa ocitla vo svetovej premiére. Partita sa skladá zo siedmych častí a pridané sú k nej ešte ďalšie tri kompozície.  Philip Glass sa predstaví na festivale Viva Musica! 2015 03. júla v Redute.

Tim Fain Plays Philip Glass – Partita for Solo Viiolin (Chaconne)

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img