8.6 C
Slovakia
nedeľa, 16 júna, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyByron The Aquarius križuje jazz s deep housom, vychválil ho samotný Jeff...
spot_img

Byron The Aquarius križuje jazz s deep housom, vychválil ho samotný Jeff Mills

Jeff Mills si vybral ďalšieho šikovného hudobníka, ktorý by mal nanovo definovať zvuk Axis Records. Byron The Aquarius ho obohatil o jazz / deep house / tech house na doske Aquarius.

Je vynikajúcim klaviristom aj invenčným producentom elektronickej hudby. Byron The Aquarius, vlastným menom Byron Blaylock, vie skomponovať prenikavé soulové harmónie a upraviť ich do klavírneho výťahu a namixovať k nim rytmy z modernej tanečnej hudby, napríklad z deep housu.

Aj pre tieto vlastnosti si ho vybral Jeff Mills do svojho labelu Axis Records. Priekopník detroitského techna tým naznačil cestu, ktorou sa chce vo svojom vydavateľstve uberať – dávať väčšiu príležitosť spojeniu elektroniky s jazzom, klasikou a filmovou hudbou.

Z jazzových elementov v kombinácii s deep housom a techhousom vyskladal Byron The Aquarius najnovší titul Ambrosia, na ktorom sa Jeff Mills podieľal ako supervízor. Kompozície vznikli ešte na začiatku tohto roka pôvodne ako jam session Byrona s bubeníkom Lil Johnom Robertsom, gitaristami Sheldonom Fergusonom, Chocolatom CostomSheldonom Fergusonom, flautistom Rasheedom Alim a trubkárom Dashillom Smithom. Neskôr sa upravené tracky nahrali v štúdiu Patchwerk v Atlante, teraz vychádzajú pod názvom Ambrosia v katalógovom číslu AX091.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img