8.6 C
Slovakia
utorok, 25 júna, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyChiki Liki Tu- A ohlásili vysokú fázu tehotenstva - po desiatich rokoch...
spot_img

Chiki Liki Tu- A ohlásili vysokú fázu tehotenstva – po desiatich rokoch očakávajú prírastok

Chiki Liki Tu-A live 3Fanúšikovia kultovej skupiny Chiki Liki Tu-A sa dočkajú po desiatich rokoch nového albumu. Prešovskí hudobníci to ohlásili prvý deň roku 2015 prostredníctvom svojej facebookovej stránky. Nový album vyjde 2.marca 2015.

Čakanie na nový album Chiki Liki Tu-A pripomínalo európsku verziu čakania na nový album Guns´n´Roses. Na nástupcu zatiaľ poslednej platne Dvojkilometrový jeleň, ktorý vyšiel v roku 2005, sa vypytovali nielen fanúšikovia, ale aj novinári a hudobná obec.  K videu z turné z roku 2011 použila kapela demo nahrávku z roku 2008 ako lastovičku k možnému vydaniu nového albumu. Video uverejnili hudobníci až v jari 2012.

Chiki Liki Tu-A – Letáky


 

S blížiacim sa 1000. koncertom poskytla skupina slovenským médiám množstvo rozhovorov. Každý využil príležitosť opýtať sa teda oficiálne na to, či môžu fanúšikovia v roku 2013 očakávať nový album.  Posledná mediálna lastovička k možnému vydaniu albumu sa objavila v tlačovej správe k zbrusu novému singlu Prezidentmarci 2014. Pýtate sa, čo robila kapela za ten čas?

Chiki Liki Tu-A – Prezident


 

Výdatne koncertovala nielen po slovenských kluboch a festivaloch, ale aj v zahraničí. Aj preto mohla v marci 2013 odohrať koncert s magickým číslom 1000, predstaviť sa v 15 krajinách a viac ako 230 mestách.

(TS – Edo Kopček – redakčne skrátené)

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img