8.6 C
Slovakia
utorok, 25 júna, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyChiki Liki Tu-A s novým videoklipom prekvapili
spot_img

Chiki Liki Tu-A s novým videoklipom prekvapili

chiki_liki_tu-a_dph_3

Slzu tvý mámy, Šedivý a spol. je nový album, ktorý kapela  pokrstila v marci. Odvtedy koncertujú a točia videoklipy. Pieseň Milenka sa stretla s úspechom aj po vizuálnej stránke, a tak sa rozhodli pokračovať. Tento krát „ožila“  DPH.

Pieseň DPH je na prvé počutie  „oddychovkou,“  na to druhé sa započúvate do textu, a netrvá vám dlho, aby ste prišli na to, že má vysokú výpovednú hodnotu. Už len samotný názov prezrádza, že to nie je obyčajná pesnička s textom, ktorý vám okrem slov neponúka nič na viac. Táto kapela plytké piesne ani nerobí, a možno to je dôvod, prečo je taká obľúbená. „Má posolstvo a každému je to jasné. Takisto je to prvá pesnička z našej tvorby, ktorá má nejakú skratku. Ľudia si tam môžu domyslieť aj iné slová ako Daň z pridanej hodnoty,“ hovorí Martin Višňovský.

Chiki Liki Tu-A – DPH

Videoklip k tejto piesni je príjemným prekvapením nie len pre poslucháča, ktorý túto kapelu sleduje pravidelne. Hoci sa členovia kapely radi vyhýbajú obrazu v ich klipoch,  nie len v tomto si zahrať  jednoducho museli. „Účinkovaniu v klipoch sa snažíme vyhýbať do maximálnej možnej miery, aj keď pri Milenke sme tomu nevyhli, lebo to nikto nevedel zahrať namiesto nás. V novom klipe  môžete vidieť ako hráme pesničku. Je to naozajstný klip ako z trianglu“ pokračuje ďalej Martin.

Chiki Liki Tu-A – Milenka

Videoklip pôsobí síce dosť formálne a strojene, členovia to s emóciami príliš nepreháňajú, no celkový dojem je veľmi dobrý. Ide  o „klasickú“ formu, kedy každý počas piesne robí presne to, čo je jeho úlohou. Nie sú tam  žiadne špeciálne efekty a afekty, žiadne publikum alebo iní herci. Tak ako celý album, aj táto pieseň spolu s videoklipom bola prijatá pozitívne. Niet sa čo čudovať, Chiki Liki Tu-A si naďalej držia svoju pozíciu, a novým albumom si získali množstvo fanúšikov. Ľudom sa páči to, čo robia, a taktiež aj spôsob akým to robia. Tak ako ostatné piesne z albumu, aj táto vám istým spôsobom „zakotví“ niekde v hlave, uloží sa tam, a nechcene si jej text už po prvom počutí viete aspoň odrecitovať. To, že táto alternatívna kapela používa metafory, prostredníctvom ktorých chce niečo povedať,  taktiež nie je tajomstvom a ani prekvapením. Pôvodne nekomerčné zameranie spôsobilo, že kapelu veľmi dobre poznajú aj bratia Česi, Maďari, Holanďania, či Briti.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img