8.6 C
Slovakia
pondelok, 15 apríla, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyDavid Kollar zverejnil dátumy svojho koncertného turné
spot_img

David Kollar zverejnil dátumy svojho koncertného turné

david kollarDavid Kollar patrí medzi hŕstku slovenských umelcov, ktorým sa podarilo získať si reputáciu aj v zahraničí. Pred americkým turné vystúpi uznávaný gitarista na Slovensku. Jeho koncerty však opäť budú mať medzinárodný charakter.

Trio s názvom The Blessed Beat tvoria okrem Kollara Taliani Paolo Raineri (trúbka) a Simone Cavina (bicie). V rovnakej zostave vystupovali muzikanti už aj v Taliansku. Teraz ich čaká slovenská premiéra. Prvý z trojice slovenských koncertov sa uskutoční v Prešove 30.7., o deň neskôr v Košiciach a 2.8. v Banskej Bystrici. Pomedzi to Kollar stihne aj vystúpenia v Poľsku či Česku.

David Kollar – The Son teaser


 

Začiatkom októbra sa  muzikant spoločne s Paolom Rainierim presunie cez Atlantik. Čaká ho tam deväť koncertov.  Americkému publiku je však Kollar známy najmä vďaka svojej nahrávke The Son. Tá získala pozitívnu kritiky z časopisov a hudobných portálov z celého sveta. Album sa dostal v niekoľkých krajinách do TOP nahrávok roka a získal niekoľko nominácii. Meno Davida Kollara rezonovalo pred pár dňami aj na Medzinárodnom filmovom festivale v Karlových Varoch. Premiéru tam mala snímka Comeback režiséra Mira Rema, ku ktorej skomponoval a nahral hudbu.

David Kollar – Today at 18:00


 

A hoci sa zdá, že by mohol byť hudobník so sebou spokojný, sám tvrdí, že o úspechu sa hovoriť ešte nedá. „Je to dlhá cesta a stále nie som ani v polovici. Baví ma to a mám kopec energie. Nie je to ľahké v dnešnej dobe. Ale dostal som sa k ľudom, o ktorých som mohol len snívať a učím sa od nich. To je na tom to krásne,“ dodáva.

David Kollar – He Woke Up


 

  • 30.07. – Prešov, Christiania /SK/ – THE BLESSED BEAT
  • 31.07. – Košice, Kasarne kulturpark /SK/ – THE BLESSED BEAT
  • 01.08. – Krakow, PieceArt/PL/ – THE BLESSED BEAT
  • 02.08. – Banska Bystrica, Divadlo Záhrada/SK/ – THE BLESSED BEAT
  • 05.08. – Brno, Stará Pekárna /CZ/ – THE BLESSED BEAT
  • 07.08. – Praha, Jazzdock/CZ/ – THE BLESSED BEAT
  • 15.09. – Porgy and Bess Vienna /AT/ – THE BLESSED BEAT
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img