8.6 C
Slovakia
nedeľa, 7 marca, 2021
Home Novinky David Kollar zverejnil dátumy svojho koncertného turné

David Kollar zverejnil dátumy svojho koncertného turné

david kollarDavid Kollar patrí medzi hŕstku slovenských umelcov, ktorým sa podarilo získať si reputáciu aj v zahraničí. Pred americkým turné vystúpi uznávaný gitarista na Slovensku. Jeho koncerty však opäť budú mať medzinárodný charakter.

Trio s názvom The Blessed Beat tvoria okrem Kollara Taliani Paolo Raineri (trúbka) a Simone Cavina (bicie). V rovnakej zostave vystupovali muzikanti už aj v Taliansku. Teraz ich čaká slovenská premiéra. Prvý z trojice slovenských koncertov sa uskutoční v Prešove 30.7., o deň neskôr v Košiciach a 2.8. v Banskej Bystrici. Pomedzi to Kollar stihne aj vystúpenia v Poľsku či Česku.

David Kollar – The Son teaser


 

Začiatkom októbra sa  muzikant spoločne s Paolom Rainierim presunie cez Atlantik. Čaká ho tam deväť koncertov.  Americkému publiku je však Kollar známy najmä vďaka svojej nahrávke The Son. Tá získala pozitívnu kritiky z časopisov a hudobných portálov z celého sveta. Album sa dostal v niekoľkých krajinách do TOP nahrávok roka a získal niekoľko nominácii. Meno Davida Kollara rezonovalo pred pár dňami aj na Medzinárodnom filmovom festivale v Karlových Varoch. Premiéru tam mala snímka Comeback režiséra Mira Rema, ku ktorej skomponoval a nahral hudbu.

David Kollar – Today at 18:00


 

A hoci sa zdá, že by mohol byť hudobník so sebou spokojný, sám tvrdí, že o úspechu sa hovoriť ešte nedá. „Je to dlhá cesta a stále nie som ani v polovici. Baví ma to a mám kopec energie. Nie je to ľahké v dnešnej dobe. Ale dostal som sa k ľudom, o ktorých som mohol len snívať a učím sa od nich. To je na tom to krásne,“ dodáva.

David Kollar – He Woke Up


 

  • 30.07. – Prešov, Christiania /SK/ – THE BLESSED BEAT
  • 31.07. – Košice, Kasarne kulturpark /SK/ – THE BLESSED BEAT
  • 01.08. – Krakow, PieceArt/PL/ – THE BLESSED BEAT
  • 02.08. – Banska Bystrica, Divadlo Záhrada/SK/ – THE BLESSED BEAT
  • 05.08. – Brno, Stará Pekárna /CZ/ – THE BLESSED BEAT
  • 07.08. – Praha, Jazzdock/CZ/ – THE BLESSED BEAT
  • 15.09. – Porgy and Bess Vienna /AT/ – THE BLESSED BEAT