8.6 C
Slovakia
utorok, 23 apríla, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyDobročinná metalová smršť v košickom Collosseu
spot_img

Dobročinná metalová smršť v košickom Collosseu

autor: Patrik Šedo

Ani v septembri sa ešte leto nekončí – príďte v sobotu 7.9. do Collossea v Košiciach a uvidíte, že vám bude ešte poriadne horúco! Chystá sa na vás totiž pätica kapiel, ktoré sa v tento deň zídu z celého Slovenska, aby spolu s vami podporili dobrú vec.

Výťažok z tejto peknej akcie totiž poputuje na účet Spoločnosti detskej onkológie Košice. Vstupné bude úplne dobrovoľné (dajte koľko môžete – každé euro pomôže), zbierka poputuje na dobrú vec do posledného centu.

Neostávajte doma a dátum si už teraz značte do kalendára – veď čo je lepšie, ako sa v sobotu tradične spoločensky unaviť, zatrsať si s kamošmi na kvalitných slovenských kapelách a ešte aj pomôcť dobrej veci?

Pentagramček: Dobre známy folk-punk s infantilnými textami, ako prostriedkom mravnej výchovy jedincov predškolského veku. Zaručene osvedčené zoskupenie pre momenty, kedy sa necháte opustiť rozumom a načúvate diabolskému hlasu, ktorý sa nachádza v každom z nás. Chalani z východu vás zaručene rozhýbu, zabavia, a svojou nadsázkou a uvoľnenosťou sa postarajú o príjemný koniec večera.

Obliterate: Veľmi kvalitná košická zvuková nálož, zmes všetkého, čo má niečo spoločné s tvrdou hudbou. Chalani z Obliterate hrajú s obmenami v zostave od roku 1992 a od tej doby výrazne obohatili našu alternatívnu scénu. Napriek pohlcujúcej temnote ich hudbe nechýba groove, ani rytmika – chalani hrajú zmes death metalu s coreovými prvkami a značnou dávkou ťaživosti. Výsledok naozaj stojí za to, o čom svedčí aj ocenenie Radio_Head Awards za ich album z roku 2012.

Black Light: Partia mladých Košičanov dokazuje svoju vášeň pre hudbu od roku 2014 a týmto malým „reunion“ koncertom oslávia svoje 5. výročie. Aj keď sú dnes rozlezení po vysokých školách, stále udržujú pahrebu v plameňoch a ďalší oheň založia aj v Collosseu. Black Light si ctia odkazy metalových predkov – hrajú dravý old school thrash/death metal, ktorému ale nechýba vlastná tvár a myšlienka.

Hrobar: Banskoštiavnický knockout poctivým priamočiarym thrashom. Írečité slovenské poučné texty, surová produkcia, úprimne rozhnevané podanie.  Skladby sú prakticky minútovými fackami, ktoré vás prinútia headbangovať a zneuctiť svoje okolie, aj keď sa tomu bránite. Trojica hrá len od roku 2015, no napriek tomu už dlhšie dodáva kvalitné rozcvičky na všetkých pódiách, kde sa ocitne.

Morhörr: Najmladšia kapela večera – to sú bratislavskí Morhörr pôsobiaci na hraniciach thrashu, speedu a ako sami vravia – aj rock´n´rollu. Osviežujúci zvuk, ktorý otvorí koncert a pripraví vás na všetko, čo príde ďalej.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img