8.6 C
Slovakia
streda, 17 júla, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyDostanú BlackWaters Sheffield opäť na výslnie?
spot_img

Dostanú BlackWaters Sheffield opäť na výslnie?

Predstavujeme vám jednu kapelu, ktorej názov by ste si mali zapamätať. Britská skupina BlackWaters prezentuje punk rock v novom šate – v singli Long Way To The Sun.

Britské mesto Sheffield bolo známe svojou punkovou scénou. Nočné bary a kluby boli miestom, kam mohli deti pracujúcich robotníkov vyraziť za zábavou. Sheffield bol kedysi pýchou britských oceliarní, ale v sedemdesiatych rokoch vinou recesie a automatizácie výroby prišla nezamestnanosť, ktorá mala neblahý účinok na miestnych.

Punk rock bol pre deti prepustených robotníkov odpoveďou na tvrdý život. Zakladali kapely, organizovali koncerty a gitarami bojovali proti sociálnemu útlaku. Aj keď sa po prekonaní krízy začalo mestu dariť, gitarová hudba tu zostala zakorenená. Pre mladých je stále tým snom začať kariéru, veď keď sa to podarilo miestnym Arctic Monkeys, môže sa to aj im.

Štvorica hudobníkov Max Tanner, Dave Carpenter, Ollie FranklinJames Watkins tvoria kapelu BlackWaters. Ak máte radi The Shame či Idles, tak sa vám bude páčiť aj ich punkový zvuk. Sú mladí, a preto si uvedomujú, že najviac zo všetkého potrebujú naživo hrať.

Veľmi im pomohlo, keď predskakovali na turné kapelám Yonaka a The Libertines. Teraz sa vrhli na nové nahrávky a výsledkom je pieseň Long Way To The Sun, ktorou nadviazali na predchádzajúci singel I´m Not Your Man.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img