8.6 C
Slovakia
sobota, 18 mája, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyDva dni Rammsteinu v Prahe!
spot_img

Dva dni Rammsteinu v Prahe!

autor: Patrik Šedo

Po vypredanom minuloročnom koncerte v Prahe sa Rammstein rozhodli tento rok urobiť tu rovno dvojkoncert a zabookovali si dva júlové, po sebe idúce dni.

Že sa kapacita koncertov naplní, nemali pochybnosti ako kapela, ani fanúšikovia. Oba dni sú kapacitne naplnené na prasknutie a ľudia čakajú, čo nové prinesie ich tohtoročná tour venovaná poslednému, nepomenovanému albumu. Ich posledný album vyšiel tento rok v máji, a to 10 rokov od ich posledného albumu Liebe Ist Fur Alle Da. Rammstein za svoju takmer štvrťstoročnú existenciu vydali 7 albumov, čo teda nie je až tak veľa. To je ale pochopiteľné, keď sa pozriete na ich koncerty, ktorým venujú väčšinu svojho času. Vystupovanie je totiž hlavným elementom a jedným z poznávacích znakov tejto legendárnej nemeckej kapely.

Koncertom venujú obrovské množstvo energie a času, čo má za výsledok výbušnú, veľkolepú, dekadentnú a kontroverznú show, na ktorú do konca života nezabudnete! Ich živé vystúpenia sú naplnené rôznymi efektmi, ohňovou show, pódiovými kreáciami a tiež aj choreografiou. Celý akt sa podobá na akési bizarné postmoderné divadlo, pri ktorom neviete či ste zmätení, alebo sa vám to v kútiku duše páči, len sa to bojíte priznať. Rammstein je soundtrack strojovosti, pudov, kontroverznosti, jednoduchosti emócií a rebélie. Počuť a vidieť ich naživo je ako byť svedkom nastoľovania autokracie v podaní tejto industriálnej veličiny.

Rammstein – Ausländer

Každý sa skôr či neskôr podvolí a na tento zážitok nikdy nezabudne. Ich hudba je ale aj poukázaním na aktuálne problémy, či politickú situáciu. Slúži aj ako ventil, sebareflexia, alebo výpoveď vlastného názoru, obhajoba svojich nie vždy čistých pohnútok. Skladba z ich posledného albumu – „Deutschland“ je ukážkovým príkladom ich kontroverznosti. Hovorí o histórií nemeckého národa a jej posolstvo sa dá chápať vo viacerých významoch.

Hlavne v dnešnej dobe politickej korektnosti sú takéto kontroverzné akty umenia sviežim vetrom. A keď sme už pri tom, svieži vietor je v lete to najlepšie osvieženie a za pár dní vám ho prinesú Rammstein. Uchmatnite posledné lístky a vidíme sa v Eden aréne!

Rammstein – Deutschland

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img