8.6 C
Slovakia
piatok, 21 júna, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyElton John sa vracia do Prahy
spot_img

Elton John sa vracia do Prahy

elton-john-vstupenky-na-koncert-v-praze-498-20160119105824Britský popový spevák, skladateľ a klavirista Elton John po troch rokoch znova zavíta zavíta k našim českým susedom. V doprovode kapely predstaví svoje najväčšie hity presne 26. novembra v pražskej O2 aréne.

Elton John je jeden z najúspešnejích sólovýh spevákov vôbec. Už v 70. rokoch ho preslávili hity ako „Rocket Man“ či „Tiny Dancer„, ktorými hneď na začiatky svojej kariéry valcoval hudobné rebríčky. Prelom v jeho kariére nastal v momente, keď sa Elton spojil s textárom Timom Riceom. Práve s ním spolupracoval v roku 1994 na soundtracku k animovanému filmu Leví kráľ, z ktorého sa zrodil jeden z najväčších filmových hitov „Can You Feel The Love Tonight“, za ktorý získal John svojho prvého Oscara. V tom istom roku bol Elton John uvedený do Rockandrollovej siene slávy.

Elton John – Rocket Man

Veľkým hitom sa stala aj pieseň „Candle in the Wind“, ktorý bola pôvodne napísaná ako pocta pre Marilyn Monroe. Elton hit prepracoval a venoval ho pamiatke princeznej Diany. Ešte v tom roku sa z neho predalo viac ako 30 miliónov kópií. John dodnes vystupuje nie len na svojich sólových koncertoch, ale pódium často zdieľa s ďalšími legendami akými sú napr. Ozzy Osbourne, Eric Clapton, Stevie Wonder či Paul McCartney.

Elton John – Candle in the Wind

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img