8.6 C
Slovakia
streda, 17 júla, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyExkluzívna akcia Whut sa sťahuje aj k nám do Bratislavy - poznám...
spot_img

Exkluzívna akcia Whut sa sťahuje aj k nám do Bratislavy – poznám jeho program

webPrvé exkluzívne vydanie akcie Whut! v Bratislave pod taktovkou Yanka Krala, B.Visible a Cruma sa bude konať už v piatok 23. januára. Whut! je úspešne zabehnutý event, ktorý sa koná vo vychytenom viedenskom Cafe Leopold. Jeho rezidentami sú už spomínaní rakúski dji a producenti B.Visible a Crum, ktorí túto multižánrovú všehochuť priniesli na svetlo sveta.

Hudobným žánrom sa na Whut! moc medze nekladú a preto by vás nemala prekvapiť ani zmeska hip hopu, dub stepu, trapu, bass music a mnoho iného. Poprvý krát sa bude tento event konať aj v Bratislave, prebiehať bude samozrejme na oboch flooroch klubu a ako posilu si spomínaná trojica zavolala ešte dve mená: Sir Bakulu a UnclPete. A aby toho nebolo málo, tak toto prvé slovenské vydanie nesie ešte aj príponu Bday bash, čo znamená asi toľko, že rezidenti Yanko Kral a Crum oslávia spoločne svoje narodeniny.

Yanko Kral – teaser Grape 2013


 

DJ Crum začínal s djingom už v mladom veku. Ako 16 ročný robil support kapele Dynamite Deluxe (jedným z členov tejto kapely bol aj známy nemecký rapper Sammy Deluxe) vo viedenskom klube Flex. V nasledovných rokoch sa objavil na pódiách aj s menami ako Fat Joe, Dj Premier a ďalšími.V roku 2006 sa stal vice majstrom IDA (International Dj Assosiacion) a v 2008 vyhral titul majstra rakúska IDA ako najlepší dj.

DJ Crum – live 2013


 

B.Visible bol podľa vlastných slov inšpirovaný vôbec prvou DJs Crew v Rakúsku, Waxolutionists už v roku 2004, kedy sa prvýkrát postavil za gramce. Po debutovom EP ‚Order and Chaos‘ vydaným pod francúzskym labelom Cosmonostro sa dostal do hľadáčika rakúskych promotérov a za zatiaľ najväčší úspech považuje hranie na festivale Magnetic Fields.

B. Visible – Light Shapes


 

Len pred mesiacom mu vyšlo dlho-očakávané EP Order, no svoj soundcloud pravidelne zásobuje produkciou a mixami, od chilledsoundu až po hiphop. Prvé hranie v Nu Spirit Clube bude venovať práve zvuku, ktorý prekonáva žánrové aj geografické hranice, čo môžeš zistiť aj na jeho soundcloude.

(TS – Nu Spirit – redakčne skrátené)

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img