8.6 C
Slovakia
streda, 19 júna, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyExperiment výnimočných parametrov na dosah - Black Hole Constellation
spot_img

Experiment výnimočných parametrov na dosah – Black Hole Constellation

Na pozoruhodný experiment si postačia aj vo dvojici. Black Hole Constellation pôvodne vznikol ako jednočlenný projekt  multiinštrumentalistu a skladateľa Michala Jahodu (Momma Knows Best) a bubeníka Mariána Leskovského známeho z kapely Flowers For Whores.

Prakticky v momente ich vzniku sa im podarilo upriamiť na seba pozornosť klipom The Riddle, ktorý sa umiestnil v nominácií na Berlin Music Video Awards 2016, či zdieľaním jedného pódia so skupinami, ako Igorr alebo Acid Mothers Temple. Pre ich aktuálny videoklip The Meltdown sa stali dejiskom chmúrne priestory pražského podzemia. O vizuál sa postaral kolektív zo štúdia Odd Shepherd’s Collective.

Dvojica Black Hole Constellation stavila na atypický mix údernej rytmiky – blízkej jazyku progresívneho metalu – zaobalenej v silnej ambiento-industriálnej zvukovej stene. V celej šírke sa však rozmanitosť a dynamika nápadov rozprestrie na debutovom albume Collapse Entertainment, z ktorého pochádza aj spomínaná skladba The Meltdown.

Hoci má album Collapse Entertainment len niečo cez 22 minút, ponúka naozaj bohato štruktúrované skladby a svetovo znejúcu hudobnú produkciou. Ak ste fanúšikom matematickej prísnosti, elektronickej technokracie, či atmosférickej, filmovej veľkovýpravnosti Black Hole Constellation je silný kandidát na rozšírenie obzorov vo vodách sofistikovaného experimentu a čo je dôležité, so snahou o vlastnú tvár.

Black Hole Constellation – The Meltdown

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img