8.6 C
Slovakia
pondelok, 15 apríla, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyFive Finger Death Punch si upevnili postavenie na metalovej scéne, už onedlho...
spot_img

Five Finger Death Punch si upevnili postavenie na metalovej scéne, už onedlho zavítajú aj na Slovensko

Five Finger Death Punch je ďalšou veľkou kapelou súčasného metalu miešajúceho rockovú a hard rockovú hudbu. Do Bratislavy príde táto päťčlenná skupina 31. mája, kedy vystúpi na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu. Okrem sólových koncertov sa už čoskoro stanú aj súčasťou veľkolepej tour kapely Metallica.

Hoci to môže vyzerať na ústup tvrdej gitarovej hudby v mainstreamových pozíciách, stále sú kapely, ktoré dokážu preraziť v širokom poslucháčskom záujme. Five Finger Death Punch je americká skupina, na ktorú sa chodí aj pozerať, keď vypredáva veľké štadióny a haly po celom svete. Cestu k úspechu si vyskúšali v meste šou Las Vegas, kde je pomerne živá lokálna metalová scéna s kapelami ako Escape The Fate, Hemlock.

FFDP prerazili s metalovými riffmi, v ktorých čerpajú z heavy metalu, nu metalu aj hardrocku, v ktorých basová linka s bicími vytvára pulzujúce groovy. Je to dané tým, že obaja zakladajúci členovia – spevák Ivan Moody aj gitarista s maďarskými koreňmi Zoltan Bathory – priznávajú množstvo vplyvov – Zoltanova hra tiahne k Bathory, Pantere, Accept aj Yngwie Malmsteenovi, Ivana zase inšpiruje Mike Patton aj Phil Anselmo.

Je tu ešte jedna kapela, ktorá ich výrazne ovplyvnila a to Metallica, ku ktorým ich často prirovnávajú. Toho si všimla aj skupina z veľkej metalovej štvorky, keď Five Finger Death Punch spoločne s Ice Nine Kills zobrala na svetové turné 2023 / 2024 pod názvom M72.

Hudba ako stvorená pre veľké arény s chytľavými nápevmi aj baladami, ktoré metalová hudba vedela vždy dobre predať, teraz príde aj do Bratislavy. Five Finger Death Punch zahrajú 31. mája na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu, kde okrem iného predstavia aj najnovší album Afterlife.

Ten vyšiel v roku 2022 a hoci zachovávajú všetky svoje obľúbené postupy, tak je zaujímavý tým, že jeho zvuk je elektronicky podkreslený. Postaral sa oň ich dlhoročný producent, Kanaďan Kevin Churko, ktorý pracuje s takými menami ako Ozzy Osbourne, Papa Roach, Disturbed atď. Nový nádych dal kapele gitarista Andy James – ten prišiel do kapely počas pandemického obdobia, kedy sa nedalo hrať, ale iba tvoriť.

Vstupenky na koncert sa dajú zakúpiť v sieti Ticketportal a na stránkach organizátora koncertu Vivien.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img