8.6 C
Slovakia
piatok, 24 mája, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyFjordwalker odohral počas troch mesiacov 52 koncertov v desiatich krajinách
spot_img

Fjordwalker odohral počas troch mesiacov 52 koncertov v desiatich krajinách

fjordwalker_3

Od kedy pred dvoma rokmi vznikol projekt Fjordwalker odohral Alex Polianin viac ako 150 vystúpení v 16 krajinách. Mladému, úspešnému a talentovanému ruskému hudobníkovi nechýba napriek vymenovaným vlastnostiam skromnosť.

Považuje sa za perfekcionistu, a ako hovorí, nenávidí počúvať svoje skladby, ale miluje ich hrať. Na Slovensku hosťoval doteraz pod menom Polly, vo februári 2016 ho pozvali organizátori DARK EBM SOULS v.2.0 už ako Fjordwalkera, a do začiatku prvého festivalového dňa bol pre návštevníkov prekvapením. Jemná pomalá elektronika učarovala aj fanúšikom temného dark electro žánru.

Šnúru koncertov po Slovensku začal pôvodom Yekaterinburčan v Bratislave na dvojdňovom festivale, ktorý organizuje skupina nadšencov dark electra. Jeho meno bolo do posledného dňa tajomstvom a na stage sa postavil ako prvý so svojim setlistom atmosférickej industriálnej hudby. Ako v rozhovore priznal na slovenských pódiách sa mu vystupovalo nadmieru dobre. Chválil nielen organizačný tím, ale aj miesta, kde hral. „Rád by som zmenil formát svojich vystúpení, nemusia to byť kluby alebo bary, na Ukrajine som hral v art galériách, literárnych centrách či malých divadlách. Takýto formát je vhodnejší pre moje vystúpenia,“ uviedol. Koncerty v Bratislave, Liptovskom Mikuláši, Nitre a Trenčíne odohral so sedemnásťročným slovenským umelcom, ktorý vystupuje pod menom Whithe. „Hrali sme spolu, má len sedemnásť rokov, ale je veľmi nadaný. O pár rokov môže byť z neho superstar. Robí skvelú hudbu,“ vyjadril sa Polianin na adresu Whitheho, ktorého označujú za jeden z najväčších talentov svetovej future-garage/ambient scény.

Fjordwalker – Breath

https://www.youtube.com/watch?v=CqjELH947BU

V novembri 2015 vyšla Fjordwalkerovi nová verzia albumu U can more, ktorý vydal ešte pod menom Polly. Zremastrovaný ho doplnil o bonusové tracky a ohlásil Northern Wind Tour. Ako hovorí nikdy to nebolo jeho snom, len chce svoju mladosť využiť naplno. Projekt Fjordwalker stále berie ako experiment, a preto bol zaskočený, keď sa ho neznámy mladík spýtal, či by mu zmixoval a remastroval nahrávky. Alex je nielen novým talentom na scéne elektronickej hudby, ale aj multiinštrumentálnym hudobníkom. „Hudobnú školu som skončil ako gitarista, nemal som žiadne lekcie elektronickej hudby. Hoci ju robím už tri roky, stále mám pocit, že o nej nič neviem,“ vyjadril sa. Pred dvoma rokmi ukončil univerzitu s hudobným zameraním a v súčasnosti je študentom opäť. Pôsobí nielen ako Fjordwalker, ale je členom aj v Rusku obľúbenej kapely Sansara, kde hrá na elektrickú gitaru, keyboard a vídať ho hrať i na flaute. Byť súčasťou kapely sa mu veľmi páči, rozhodol sa však skúsiť tvoriť hudbu sám. Svoj experiment so sólovým projektom prirovnával Alex k zasadenému stromčeku v záhrade. Uvidí, či sa mu bude dariť a či bude rásť.

Fjordwalker – In the Light

https://www.youtube.com/watch?v=y06B-TJPCBk

Zvuky vody, vtáctva, šum lesa. Alex priznal, že jeho múzou je najmä príroda, čo počuť najmä v skladbe Hills, ale inšpirujú ho aj situácie navôkol. „Môže to byť nádherná krajina, film, či nový album, ktorý som si vypočul. Takmer všetky situácie vôkol mňa sú mi inšpiráciou,“ vysvetľuje mladý hudobník, ktorý sa považuje za veľkého cestovateľa. „Mám rád severské krajiny ako Fínsko alebo Island. Keď som tam, znamená to pre mňa veľa,“ potvrdzuje Fjorwalker. Ako uviedol na webe vk.com od januára do apríla 2016 navštívil desať krajín a hral na 52 koncertoch.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img