8.6 C
Slovakia
streda, 22 mája, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyFlow Hudby uvádza – Bene a Roland Kánik
spot_img

Flow Hudby uvádza – Bene a Roland Kánik

Edukačný projekt Flow hudby ukazuje hudobnú výchovu v inom kontexte. Dvojica Bene a Roland Kánik z Modrých Hôr príde porozprávať a ukázať z čoho pozostáva beat a flow, ako funguje samplovanie, ako vznikajú a z čoho sa skladajú tracky. Takisto predstavia krátku históriu hiphopu a jeho najvýznamnejšie osobnosti a zvukový posun tohto v súčasnosti najobľúbenejšieho žánru. Na konci podujatia bude otvorené okienko, v ktorom môžu účastníci dávať otázky.

FLOW Hudby je séria vzdelávacích aktivít, ktorá chce predstaviť hudobnú výchovu trochu iným spôsobom. Pripravené sú teoretické aj praktické ukážky od muzikantov, ktorí majú dlhoročné skúsenosti s interpretáciou a tvorbou. Chceme prepojiť vzdelávacie a umelecké aktivity, ktoré samotní hudobníci často potrebujú pri výučbe na ZUŠ, konzervatóriách. Naša edukačná platforma sa bude odohrávať v koncertnom priestore – hudobnom klube – a ukáže možnosti tvorenia, improvizovania, hry so spoluhráčmi, prepojenia živej hudby a samplingu.

A pre koho je táto vzdelávacia aktivita určená? Mladým hudobníkom, študentom konzervatória, záujemcom o prácu hudobného pedagóga, ako aj laikom, ktorí sa vo voľnom čase učia hrať na hudobný nástroj, alebo ich zaujíma, ako vzniká proces hudobnej tvorby.

Hudobná výchova je v súčasnej podobe neatraktívna pre študentov a na strednom stupni vzdelávania celkom absentuje. Študenti po absolvovaní prvého stupňa vzdelávania prestávajú byť v kontakte s hudobnou výchovou v podobe uceleného a systematického vzdelávania. Je to o to paradoxnejšie, že hudba patrí k najobľúbenejším a spoločensky najviac prijímaným druhom umenia. Poslucháči v neskoršom veku strácajú vedomosti a často ani nevedia pomenovať základné pojmy toho, čo v skladbe počujú. Pri rôznych edukačných projektoch sa začína s ľudovou a pokračuje s vážnou hudbou. V tomto projekte ideme nato opačným spôsobom – vychádzame z potrieb a preferencií samotných študentov – a chceme ich vzdelávať prostredníctvom atraktívnych foriem aj prostredníctvom elektronickej hudby, hiphopu a ďalších súčasných žánrov.

Zaregistrovať sa na toto vzdelávacie podujatie sa dá prostredníctvom mailu info@mpproduction.eu

Tento projekt z verejných zdrojov podporil: Fond na podporu umenia

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img