8.6 C
Slovakia
pondelok, 17 júna, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyFrancúzske duo Nôze vystúpi už čoskoro v Nu Spirite
spot_img

Francúzske duo Nôze vystúpi už čoskoro v Nu Spirite

Noze3Na Slovensku snáď neexistuje fanúšik elektronickej hudby, ktorý by aspoň okrajovo nezachytil francúzske duo, ktoré spieva do house music, robí pri svojich vystúpeniach divokú show a pije pri tom litre vodky. To francúzske duo sa na Slovensku objavuje s pomerne veľkou pravidelnosťou, tvoria ho Ezechiel Paihles a Nicolas Sfintescu a hovoria si Nôze.

Bratislavské publikum ich spoznalo vďaka festivalu Wilsonic, kde sa niekoľkokrát objavili v úlohe headlinerov. V Bratislave sme ich naposledy mali možnosť vidieť naživo pred dvoma rokmi. V sobotu 21.júna sa Nôze so svojou explozívnou live show prvýkrát predstavia v novom Nu Spirite.

Nôze – Dring Dring


 

Nôze vznikli niekedy v roku 2004 stretnutím študovaného hráča na piano Ezechiela a zakladateľa labelu Circus Company, DJ Nicloas (aka. DJ Freak). Hneď prvým albumom „Craft Sounds And Voices“ získali slušný ohlas na medzinárodnej elektronickej scéne a o rok neskôr, s druhým albumom „How To Dance„, už bodovali v rebríčkoch s hitmi Love Affair a Kitchen. V roku 2008 podpísali kontrakt s vychyteným berlínskym vydavateľstvom Get Physical a nasledoval album Songs On The Rocks s vypaľovačkami ako Remember Love, You Have To Dance alebo Dance Avec Moi, v ktorej spievala známa speváčka Dani Sicilliano.

Nôze – Ethiopo

http://www.youtube.com/watch?v=Q2Xfhod3hYQ


 

Zatiaľ poslednými kúskami v ich diskografii sú album s názvom Dring, spoločný track s kapelou Riva Starr a mixovaná kompilácia, ktorá vyšla pod názvom Body Language Vol. 11. V súčasnosti Nôze dokončujú v štúdiu mix trackov na nový album. Nôze vo svojich živých vystúpeniach dokážu hravo kombinovať elektronické a akustické nástroje, vokály a zbory, gitary a dychové nástroje, ale často krát napríklad aj kladivá a iné pracovné nástroje.

Nôze – Love Affair


 

Záplava podivných variácií však nikdy nejde na úkor priamočarosti, zrozumiteľnosti, chytlavosti a celkovej muzikálnosti výsledku. Okrem koncertu Nôze v Nu Spirit Clube vystúpia so svojimi setmi aj DJs Milos, Skank & Barbie Idijot a o underground stage sa postarajú DJ Yanko Kral a Baša Števulová.

(TS – Nu Spirit – redakčne skrátené)
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img