8.6 C
Slovakia
pondelok, 17 júna, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyGustav Brom a jeho poľský album W Tanecznych Rytmach
spot_img

Gustav Brom a jeho poľský album W Tanecznych Rytmach

Najvýznamnejší český big band všetkých čias na nahrávkach, ktoré šikovne spájajú úctu k tradícii s otvorenosťou novým trendom a zvukom. Pestré, tanečné rytmy orchestra Gustava Broma po prvýkrát na CD!

V druhej polovici 70. rokov Orchester Gustava Broma úspešne koncertoval a nahrával po celej Európe, pričom ponúkal ľahkú zábavnú hudbu aj prepracované avantgardné formy. Pravidelne sa objavoval aj v Poľsku, kde v decembri 1977 nahral album W tanecznych rytmach.

Ide o zaujímavý výber piesní. Sú tu zahrnuté popové aj džezové štandardy (American Patrol, The Shadow of Your Smile) a autorské skladby hudobníkov kapely (Malované saně, U jazu pod mostem). Všetko zahraté slobodne, jemne a presne, čo je už niekoľko desaťročí charakteristickým znakom Gustava Broma.

W tanecznych rytmach vychádza prvýkrát na CD, remastrované z pôvodných pások z archívu Polskie Nagrania. Reedícia vychádza v rámci spolupráce medzi GAD Records a Polskie Nagrania / Warner Music Poland.

Preklad vznikol za podpory Katedry slovanských filológií Filozofickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave. Z poľského originálu preložila Liubov Karnaukhova.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img