8.6 C
Slovakia
sobota, 20 júla, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyHudobné tipy na silvestrovský večer
spot_img

Hudobné tipy na silvestrovský večer

new-years-day-1902242_960_720Oslavy príchodu Nového roka sa nezaobídu bez hudobného sprievodu. Bratislava pripravila pre svojich obyvateľov i zahraničných turistov mnohé žánre a štýly. Na svoje si prídu priaznivci klasiky, ale aj drum and bassu a prekvapivo aj grungu. Toto je niekoľko tipov, ako stráviť hudobnú silvestrovskú noc.

Čierne kvádra, účes na Emana a zvuk mohutných bigbandov. Tieto časy si budete môcť pripomenúť na štýlovom večere v Starej tržnici, kde zahrá swingová formácia Bratislava Hot Serenaders pod taktovkou Juraja Bartoša a po skončení koncertu sa bude pokračovať s reprodukovanou hudbou DJ´s dua Gramophon Brothers a ich unikátnou zbierkou šelakových platní. Obligátne oslavy v Starom meste prebehnú na Hviezdoslavovom námestí. Cigánski diabli a polnočná diskotéka skôr potešia staršie ročníky a turistov, prípadne tých, čo nemajú vyhranený vkus.

Bratislava Hot Serenaders – Tatransky Expres

Mladá generácia skôr zavíta do klubov, v ktorých majitelia a dramaturgovia pripravili program pozostávajúci prevažne z elektronických žánrov. Každoročne veľký záujem hlási Subclub, v ňom sa predstaví holandský drum and bassový producent Khronos z prestížneho vydavateľstva Blackout. Kto je skôr na indie, nech sa určite zastaví v British Rock Stars, zahrá tu Billy Barman, kto holduje tvrdšej muzike môže zavítať do Randal Clubu, kde sa budú hrať piesne legendárnej Nirvany v prevedení Nirvana Revival Band, alebo sa môže vybrať na netradičnú punk & oldies párty do Fugy.

Khronos – The Heavy

Milovníci vážnej hudby si užijú v Redute tradičný Silvestrovský koncert Slovenskej filharmónie. Pripravené sú elegantné diela, ktoré vytvárajú hudobný ohňostroj, bravúru, lesk a nonšalantnosť, ako sľubuje dramaturgie tejto inštitúcie. Opera Slovenského národného divadla zasa pozýva na jedinečné silvestrovské uvedenie operety J. Offenbacha Netopier v hlavných úlohách s Miroslavom Dvorským a Adrianou Kohútkovou.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img