8.6 C
Slovakia
piatok, 24 marca, 2023
spot_img
ÚvodNovinkyHudobný cyklus In Jazz We Trust ponúkne brazílsku jazz funkovú legendu Azymuth

Hudobný cyklus In Jazz We Trust ponúkne brazílsku jazz funkovú legendu Azymuth

spot_img

azymuthSéria In Jazz We Trust ponúkne fanúšikom exkluzívny hudobný zážitok. Vo štvrtok 19. Februára príde do Nu Spirit Clubu brazílska jazz-funková legenda Azymuth. Sprevádzať ich bude ambasádor jazzu Kinet spoločne s DJ Gonzom.

Samba, elektronika a jazz? Máte pocit, že tieto tri veci sa spolu nemôžu mať nič spoločné? Tak si vypočujte hociktorý z dvadsiatky albumov skupiny Azymuth. Trojica hudobníkov – klávesák Jose Roberto Betrami, basista Alex Malheiros a bubeník Ivan Conti prezývaný Mamão – sa stretla v Rio de Janeiro už na konci 60. rokov a v ďalšej dekáde boli prvou kapelou, ktorej sa podarilo spojiť tradičnú brazílsku hudbu s jazzom a vtedy sa rodiacou elektronikou.

V polovici 90. rokov sa skupina upísala londýnskemu vydavateľstvu Far Out, ktoré založil veľký fanúšik brazílskej hudby Joe Davis. Veľká Británia vtedy žila nu jazzom a kultové skladby Azymuthu sa už roky nachádzali v playlistoch vplyvných Djov ako boli Gilles Peterson alebo Patrick Forge. Vtedajší boom fúzie jazzu a elektroniky vdýchol kapele nový život a priniesol nových fanúšikov.

Azymuth – Last Summer in Rio


 

Na značke Far Out, ktorá je domovom ďalších brazílskych legiend ako Marco Valle alebo Joyce, vydala trojica osem nových albumov a re-mastrovanú re-edíciu prelomovej platne Azimuth z roku 1975, spolu so sériou remixou. Po náhlej smrti Joseho Betramiho pred necelými troma rokmi sa zdalo, že Butterfly z roku 2011 zostane tým posledným. Skupina však ďalej funguje v plnej sile a na koncertoch Bertramiho nahradil jeho žiak, virtuózny pianista Fernando Moraes.

(TS – Nu Spirit – redakčne skrátené)

spot_img
spot_img

Podcasty podporuje Fond na podporu umenia

spot_img

Podcasty podporuje Hudobný fond

spot_img
spot_img