8.6 C
Slovakia
streda, 17 júla, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyIbrahim Maalouf a jeho jesenné aktivity
spot_img

Ibrahim Maalouf a jeho jesenné aktivity

evenement_244_image

Aké veci sa dejú takto na jeseň?  Lístie sa sfarbí do všetkých možných odtieňov farebného spektra, aby nakoniec aj tak opadalo, dni sa skracujú, noci predlžujú, medvede sa sťahujú do brlohov a Ibrahim Maalouf tradične púšťa do sveta ďalšiu štúdiovú nahrávku. Dokonca tento rok až dve (!) – KalthoumRed & Black Light.

Francúzsky trúbkar libanonského pôvodu si tento rok svojou hudbou uctil nežné pohlavie. Album Kalthoum je venovaný pamiatke známej egyptskej speváčky Oum Kalthoum. Nahrával sa v New Yorku s rovnakou skupinou ako album Wind (2011), ktorým si hudobník uctil Milesa Davisa a to v zostave: Larry Grenadier (kontrabas); Clarence Penn (bicie); Mark Turner (saxofón); Frank Woeste (klavír).

Ibrahim Maalouf – Movement I

Red & Black Light je taktiež venovaný ženám, ktoré hudobníka často krát inšpirujú k rôznym počinom, niekedy aj hudobným. Táto nahrávka je ľahšie stráviteľná, miestami dokonca badať prvky popuelektronickej hudby, od komerčných žánrov to však má stále ďaleko. Na svoje si neprídu ani poslucháči, ktorí sa radi vyžívajú v nápaditých rýmoch či inotajoch, pretože tu  bol spev jednoducho vynechaný. Myslím si však, že v takomto hudobnom prostredí sa človek zaobíde aj bez slov. Nahrávanie sa realizovalo v mestečku Ivry-sur-Seine vo Francúzsku s kapelou v zložení: Eric Legnini (klavír); François Delporte (gitara); Stephane Galland (bicie).

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img