8.6 C
Slovakia
sobota, 18 mája, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyIdles - ich bolesť musíte precítiť naživo
spot_img

Idles – ich bolesť musíte precítiť naživo

Idles. Päťčlenná formácia z Bristolu známa svojimi energickými vystúpeniami. Na konte im svietia single ako Well Done alebo Divide & Conquer. Ich hudba je úprimná a surová rovnako ako aj ich koncerty.

V marci vydali album Brutalism, pomenovaný po známom architektonickom štýle. Na jeho nahrávanie malo nepochybne veľký vplyv aj tragické úmrtie matky frontmana Joea Talbota. To, čo chceli Idles vo svojom albume vyjadriť, malo pod váhou tejto skutočnosti ešte silnejšiu intenzitu. Bolesť zo straty matky sa vinie celým albumom ak k bolesti sa pridávajú aj ďalšie emócie ako eufória, vášeň a hnev. Kombinácia, ktorá sa dotkne každej bunky vášho tela. „Divokejší než tie najdivokejšie veci označené symbolom divoké v divokej predajni uprostred toho najdivokejšieho lesa. Živé vystúpenia Idles sa nedajú prirovnať k ničomu, čo ste doposiaľ videli a počuli. Ich hudba obsahuje všetky ingrediencie z bohatej histórie rock ‚n‘ rollu, no syntéza je úplne nová a ich vlastná,“ napísal o Idles Tom Robinson z BBC.

Idles – Well Done

Počiatky kapely Idles majú svoju históriu v nočnom klube Batcave v Bristolu, ktorý mal pod palcom spevák Joe Talbot a basgitarista Adam Devonshire. Joe a Adam sa stretli na univerzite v Exeteri a rozhodli sa založiť kapelu. Podľa Talbota trvalo veľmi dlho, kým začali byť produktívni, pretože nevedeli čo celý čas robia. Bolo to príšerné obdobie. Prvá nahrávka kapely bola Welcome, ktorá bola vydaná v roku 2012. V roku 2015 nahrali druhé EP Meat, and Meta a začali s písaním pesničiek pre ich debutový album.

Idles – The Idles Chant

Po singloch, ktoré vyšli v roku 2016 Well Done a Divide & Conquer, kapela vydala ich prvý album Brutalism, ktorý uzrel svetlo sveta v marci 2017. Album si vyslúžil mimoriadne priaznivé reakcie od fanúšikov a aj od kritiky a získali nových fanúšikov rekordnou rýchlosťou. Kapela Idles vystúpila tento rok na festivale Pohoda a predstavila sa aj na českom festivale Rock for People. Tento rok majú jeseň nabitú aj koncertmi v rodnom Anglicku, ale v decembri si ich môžete vychutnať aj vo Francúzsku.

 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img