8.6 C
Slovakia
utorok, 18 júna, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyIn Memorial Lemmy Kilmister
spot_img

In Memorial Lemmy Kilmister

Lemmy Kilmister -Motörhead - Rock am Ring 2015
Lemmy Kilmister -Motörhead – Rock am Ring 2015

Oslava života frontmana kultových Motörhead. Príďte si pripiť whisky na počesť nezabudnuteľného Lemmyho Kilmistera – 15. februára v Randal Clube.

Chrapľavý hlas s drsným pohľadom na svet, v ktorom Rock and Roll a Too Fast to Live boli na prvom mieste. Lemmy Kilmister patril k najvýraznejším frontmanom. Hral hlučne, priamočiaro a svojím postojom k hudbe ovplyvnil nekonečne veľa kapiel na celom svete.

To o čom spieval, to skutočne prežíval, keď vypil fľašu whisky a išiel na javisko odovzdať maximum, čo len mohlo jeho telo zniesť. Nikomu a ničomu neustupoval, ani blížiacej sa rakovine, ktorá ho rýchlo zožierala, no nepodal sa jej. Vystupoval do posledných dní.

Dnes si na Lemmyho spomínajú nielen metaloví fanúšikovia, ale jeho legenda vstúpila do histórie hudby. Motörhead bola stálica, ktorá sa po Lemmyho nečakanej smrti, hneď rozpadla. Jej prítomnosť chýba, ale pripomínajú si ju stovky kapiel hrajúcich ich tvorbu v coveroch alebo ako revivaly. Lemmyho a Motörhead si pripomenieme na spomienkovej akcii 15. februára v Randal Clube, na mieste inšpirovanom ich nesmrteľným rock and rollom.

Pozvanie prijal jeden z najlepších revivalov v celej Európe, Motörhead cz, ktorý vznikol v roku 2003 s cieľom interpretovať nahlas, tvrdo, rázne, prudko, skladby jednej z najinšpiratívnejších rockových a metalových kapiel všetkých čias. Nesústreďujú sa iba na jednu etapu, ale hrávajú celý prierez štyridsaťročnou kariérou, ktorá si udržiavala až do konca vysokú úroveň.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img