8.6 C
Slovakia
sobota, 18 mája, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyIron Maiden nečakane ohlasujú novinku po šiestich rokoch a celý svet doslova...
spot_img

Iron Maiden nečakane ohlasujú novinku po šiestich rokoch a celý svet doslova šalie

Iron Maiden – The Writing On The Wall
Iron Maiden – The Writing On The Wall

Rozruch sprevádzajúci posledné novinky z tábora britskej superskupiny Iron Maiden nie sú zďaleka nepodobné súčasnej konšpiračnej scéne, ktorá sa v snahe dopátrať pravdy siaha aj po tých najuveriteľnejších vysvetleniach. Vo štvrtok 15. júla sa mohli milióny fanúšikov na celom svete konečne na vlastné oči presvedčiť, čo za tým stálo.

Jedna z najväčších rockových kapiel histórie – Iron Maiden – opäť prekvapila premysleným a sofistikovaným marketingom, ktorý po dlhom období mlčania nenápadne odštartovala síce už dávnejšie – o tom, že kapela pripravila a nahrala nový album v parížskom štúdiu, sme sa mohli dozvedieť zo skromných vyjadrení ich dlhoročného hudobného producenta Kevina Shirleyiho už koncom roka 2019 – no tajomná teasingová kampaň sa naplno sa spustila až 18. júna tohto roku.

Vtedy sa totiž na propagačných materiáloch a sociálnych sieťach začali šíriť a predierať sa na verejnosť tajomné indície a kryptogramy s tajomným odkazom „WOTW“, čo zanietení fanatici rýchlo dešifrovali ako Writing On The Wall (Nápis na stene), najmä keď sa objavoval v podobe nasprejovaného nápisu na múroch a stenách.

Nasledovali plagáty a tričká na telách známych hudobníkov (Frank Turner, Scott Ian a iní) s ešte tajomnejším logom Belshazzar‘s Feast a nápismi LIVE FOREVER, Man Or Beast či Heaven Or Hell v štýle punkového DIY artu, ktorý vizuálne pripomínal skôr začínajúcu hardcorovú kapelu ako megaskupinu, ktorá počas 40-ročnej kariéry predala viac ako 100 miliónov hudobných nosičov.

Tajomné odkazy svetová rocková legenda dokonca inkorporovala do svojho klasického, no nanovo uploadnutého oficiálneho videa k singlu The Claivoyant (Jasnovidec) z roku 1988, a takýmto prorockým spôsobom promovala novinky, o ktorých žiaden smrteľník dosiaľ nemohol ani len tušiť. Vďaka názvu „Baltazárova hostina“ však veci začali do seba skutočne zapadať a tajomná udalosť dávala čoraz väčší zmysel. Biblický príbeh o Baltazárovej hostine a zjavení sa božieho nápisu na stene v znení „Mene. Mene. Tekel. Ufarsin“ (Zrátané, zvážené, rozdelené) rozšifroval prorok Daniel a jeho vysvetlenie znelo, že vyjadruje božie varovanie a výstrahu za zneuctenie posvätných kalichov.

Až do dnešného dňa však naozaj nikto ani len netušil, čo sa za tajomnými odkazmi skrýva – ohlásenie nového turné alebo podobnej veľkolepej udalosti alebo rovno premiéra nového singlu či dokonca celého albumu. A ako by toho nebolo málo, v ten istý deň ohlásila zverejnenie horúcej správy aj ďalšia britská legenda Judas Priest.

A výsledok? Ten ste si mohli naživo v celosvetovej premiére pozrieť na oficiálnom youtube kanáli skupiny včera o 19.00 stredoeurópskeho času.

spot_img
Predchádzajúci článok
Ďalší článok
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img