8.6 C
Slovakia
pondelok, 17 júna, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyJazz, elektronika, post rock, ambient... naživo v podaní Jaga Jazzist
spot_img

Jazz, elektronika, post rock, ambient… naživo v podaní Jaga Jazzist

Deväť výnimočných inštrumentalistov na scéne. Avšak nečakajte žiadne sólové štafety, ale súzvuk, z ktorého mrazí. Pre Jaga Jazzist je jazz iba odrazovým mostíkom k ďalším štýlom. Dnes večer sa predstavia v bratislavskom MMC.

Väčšinou k nám chodia kapely promovať nový materiál. Jaga Jazzist urobia výnimku. Ešte predtým, než sa zatvoria do štúdia sa u nás rozohrajú. Na Slovensko sa chystajú už po tretíkrát a tento hattrick zaklincujú veľkým klubovým koncertom. Nebude to iba opakovanie minulých setov. Na to majú dostatočne široký repertoár a neúzky diapazón štýlov, ktorý uspokojí jazzových fajnšmekrov aj fanúšikov elektroniky. Podľa playlistov z okolitých krajín vytiahli na koncerty skladby z albumov Starfire a One-Armed Bandit.

Jaga Jazzist – Starfire

Štýlová rôznorodosť spočíva v odlišných hudobných preferenciách, vzdelaní a skúseností. Tmelom týchto odlišností je líder zoskupenia Lars Horntveth – dôležitá persóna nórskej hudobnej scény, ktorá nedávno produkovala najznámejšiu domácu kapelu A-HA. Ani tamojšia jazzová scéna sa nemôže sťažovať na nedostatočný záujem. Nórski jazzmeni sú vo svete vychyteným pojmom a o koncerty Jaga Jazzist je veľký záujem. Vďaka produkčnej spoločnosti Czechoslovak Music Factory ich môžeme zažiť aj v bratislavskom MMC.

Jaga Jazzist – One-Armed Bandit

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img