8.6 C
Slovakia
nedeľa, 21 júla, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyJeden zo zakladateľov Apocalypticy ohlásil ďalší sólový album
spot_img

Jeden zo zakladateľov Apocalypticy ohlásil ďalší sólový album

untitled

Max Lilja patrí k najvšestrannejším fínskym čelistom. Preslávil sa z účinkovania v symfonickom metalovom projekte Apocalyptica. Max pripravuje vydanie nového albumu, ktorý vyjde na prestížnej značke Flutter Records.

Bol spoluzakladateľom svetoznámeho projektu Apocalyptica, ktorý priniesol do metalu symfonickú hudbu a akademický svet zase spozornel, že aj v tomto priestore sa vyskytujú erudovaní hudobníci. Kapelu neskôr opustil a začal spolupracovať s rôznymi hudobníkmi, medzi inými aj s fínskou speváčkou Tarjou. V roku 2013 vydal svoj prvý sólový album Play Electronica By One Cello.

Max Lilja – I Sound my Sound

Pred pár týždňami Max potvrdil ďalšiu dosku, tento krát venovanú elektronickému violončelu. Na albume sa bude nachádzať deväť inštrumentálnych kompozícií, ktoré budú ovplyvnené trip hopom, artificiálnou hudbou a elektronikou.

Max Lilja – Twin Peaks theme

Predstaviteľ labelu Flutter Records,  Taner Tonur na margo spolupráce povedal: „Pri nahrávaní nového albumu Lilja ukázal, ako prerástol svoje skladby. Boli sme veľmi potešení, keď sme zrazu dostali niečo iné, než bežne počujeme od hudobníkov. Je nám veľkou cťou, že už čoskoro prinesieme exkluzívny rozhovor s Maxom.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img