8.6 C
Slovakia
utorok, 23 júla, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyJosé González – trojjazyčné piesne o každodennosti
spot_img

José González – trojjazyčné piesne o každodennosti

José González photo by Mikel Cee Karlsson

Jesenný splín, škandinávska melanchólia aj temperamentný rytmus. Švédsky pesničkár s argentínskymi koreňmi José González sa presadil skladbami, ktoré majú nádych radosti aj smútku. Zahrá ich 14. októbra na Nádvorí Trnava.

Občas na hudobnej scéne zasvieti niekto, kto je nenápadný, ale jeho charizma vie osloviť davy. Ak sa udrží po troch albumoch, ktoré sú v biznise nepísaným pravidlom úspechu, je väčšia šanca, že bude dlhé roky pevnou stálicou.

O to väčší zázrak, keď hráte intímne skladby iba v sprievode akustickej gitary, ktoré fungujú nielen v malých kluboch, ale aj vo veľkých koncertných priestoroch. José González po albumoch Veneer, In Our Nature, Vestiges & Claws prišiel so svojou očakávanou štvrtou nahrávkou Local Valley, ktorá je akýmsi návratom k jeho pesničkárskym začiatkom.

Nenápadné melódie klenuté zamatovým hlasom, ktorý šeptá aj roztancuje nežné slová v textoch o obyčajných denných radostiach a starostiach – spievané v anglickom, španielskom aj švédskom jazyku. Takto oslovil poslucháčov po celom svete, takto pokračuje aj na najnovšej doske Local Valley, ktorú bude možno počuť už 14. októbra na Nádvorí v Trnave.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img