8.6 C
Slovakia
streda, 22 mája, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyJudas Priest prichádzajú do Bratislavy vo vrcholovej forme spolu s kapelou Saxon
spot_img

Judas Priest prichádzajú do Bratislavy vo vrcholovej forme spolu s kapelou Saxon

Jedna z najvplyvnejších heavy metalových kapiel Judas Priest prinesie do Bratislavy odložené turné „50 Heavy Metal Years“. Napriek neuveriteľnému číslu, ktoré svieti pri tejto nezlomnej skupine, sú ich živé vystúpenia stále strhujúcim zážitkom a výstavnou skriňou žánru. Aktuálne turné bude prierezom ich tvorbou naprieč všetkými dekádami. Koncert sa uskutoční vo štvrtok 21. júla 2022, v NTC Aréne v Bratislave.

Naposledy sa predstavili Judas Priest slovenskému publiku v roku 2012 v bratislavskej Inchebe. Pre mnohých nezabudnuteľný koncert po boku kolegov Thin Lizzy. Aj vzhľadom k vtedajšiemu veľavravnému názvu Epitaph mnohí očakávali, že to bude jedna z posledných príležitostí vidieť nekorunovaných kráľov metalu na Slovensku a vôbec.

Judas Priest však odvtedy neodradili ani zdravotné problémy, ktoré nakoniec vyústili do koncertného dôchodku pôvodného člena, skladateľa a gitaristu Glenna Tiptona. Judas Priest prídu do Bratislavy v zložení: Rob Halford – spev, Ian Hill – basgitara, Scott Travis – bicie, Richie Faulkner – gitara a ako hosťujúci gitarista sa predstaví na pódiu Andy Sneap.

Ako avizujeme aj v nadpise, Judas Priest prichádzajú do Bratislavy vo vrcholovej forme. Každý, kto túto kapelu sleduje dlhodobo vie, že ikona a hlas kapely Rob Halford si prešiel rôznymi fázami experimentovania (nielen hudobnými), čo sa častokrát odrazilo aj na jeho hlase.

Práve preto je neuveriteľné, s akým rešpektom práve v poslednom období dokáže (aj po sedemdesiatke!) odspievať tie najagresívnejšie skladby, akými sú: Painkiller, The Sentinel či Hell Patrol, ktoré môžeme očakávať aj vo štvrtkový večer. Dôkazom sú všetky dostupné záznamy koncertov šíriace sa fanúšikmi z celého sveta.

Na turné sa v pozícii špeciálneho hudobného hosťa predstaví aj legendárny Saxon. Kapela vznikla v roku 1977 a odvtedy predala 13 miliónov albumov na celom svete. Medzi najväčšie hity skupiny sa radia skladby: “Ride like the wind”, “Wheels of steel”, “Crusader”, “Princess of the night”, “Strangers in the night”, “Denim & Leather”. Aktuálne vydávajú kompiláciu tých najlepších živých vystúpení v uplynulej dekáde kapely s názvom “The Eagle Has Landed”, informuje usporiadateľ.

Vstupenky si môžete kúpiť aj na tomto mieste.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img