8.6 C
Slovakia
sobota, 22 júna, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyKapela Queenie vzdá hold Freediemu Mercurymu aj na Slovensku
spot_img

Kapela Queenie vzdá hold Freediemu Mercurymu aj na Slovensku

jit97d6cce015d061373e2

Turné českej kapely Queenie s názvom Live Forever zavíta v októbri 2016 na Slovensko. 70. narodeniny legendárneho Freddieho Mercuryho tak budú môcť fanúšikovia osláviť na koncertoch v štyroch slovenských mestách, a to v Košiciach (17. 10.), Žiline (19. 10.), Bratislave (20. 10.) a v Nitre (21. 10.).

Kapelu Queenie, celým názvom world Queen tribute, založila skupina pražských študentov v roku 2006. Pôvodne išlo o amatérsky projekt fanúšikov britskej kapely Queen, dnes už o sebe Queenie môžu hovoriť ako o vysoko profesionálnej, kvalitnej kapele. Kapelu tvorí Michael Kluch (hlavný vokál), Rudy Neumann (elektrická gitara), Michal Novák (bicie), Martin Binhack (basová gitara), Martin Otruba (klávesy) a Mirek Holman, vlastný zvukár kapely, ktorý zabezpečuje hudobnú zložku identickú s pôvodnými umelcami.

Queenie – I Want to Back Free

Nejde však o ďalšiu revival skupinu. Queenie si zadefinovali svoj vlastný hudobný žáner – koncertné divadlo. Jednotliví členovia sa totiž neorientujú len na hudobnú produkciu kapely Queen, ale vyslovene preberajú roly jednotlivých umelcov, ktorých svetovo známe hity následne autenticky stvárňujú.

Práve na autenticite si kapela najviac zakladá. Okrem zachovania vizuálnej podoby s členmi kapely Queen vyžíva Queenie pri svojich predstaveniach dobové kostýmy takmer na nitku rovnaké ako originály. Okrem toho využíva kapela rovnaké nástroje, na akých hrali pôvodní interpreti veľkých hitov, akými sú I Want To Break Free, Bohemian Rapsody či I Want It All. Všetky svoje piesne hrajú naživo a v pôvodných tóninách – práve to kapelu odlišuje od klasických revivalových zoskupení.

 

Queenie – Radio Ga Ga

Queenie odohrali už stovky koncertov po celom svete. Za svoj zatiaľ najväčší kariérny úspech považujú pozvanie na jeden z najväčších zrazov fanúšikov kapely Queen (Freddie Mercury Memorial Day v švajčiarskom Montreux) na ktorý Queenie pozval samotný tajomník Freddieho Mercuryho. V roku 2008 vystúpila kapela na tomto zraze ako hlavné hviezdy.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img