8.6 C
Slovakia
utorok, 18 júna, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyKeď Józef Skrzek zakričal, že je späť!
spot_img

Keď Józef Skrzek zakričal, že je späť!

Elektronický pop je plný vynikajúcich melódií a brilantných sól na minimoogu. Prekvapivá tvár Józefa Skrzeka, ktorý sa v roku 1990 rozhodol nanovo definovať a povedať: som späť!

Album Wracam, nahraný v roku 1990, je pesničkovou tvárou Józefa Skrzeka. Obsahuje desať krátkych piesní, ktoré spájajú prvky rocku a popu v sprievode elektroniky. Materiál začal vznikať koncom 80. rokov, keď Józef Skrzek pracoval v Hamburgu v rámci projektu Video Art Production.

Témy, ktoré sa zrodili z túžby po domove, rozkvitli počas vysielania v poľskom rádiu Katowice začiatkom roka 1990. Niektoré z nich, napríklad bluesová pesnička Za darmo nie ma nic a atmosférická uspávanka  Oczy gwiazdom już otwiera noc, zostávajú v umelcovom koncertnom repertoári dodnes.

Wracam vychádza po prvý raz ako samostatné CD, obohatené o demo nahrávky, rozhlasové vystúpenia a doteraz nepublikovanú koncertnú verziu skladby Follow My Dream nahranú počas jedného z koncertov v Sliezskom planetáriu.

Preklad vznikol za podpory Katedry slovanských filológií Filozofickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave. Z poľského originálu preložila Anastasiia Fabrytsii Veronika Parasych a Jieying Zhang.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img