8.6 C
Slovakia
nedeľa, 14 apríla, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyKedy vyjde nový album od The Roots?
spot_img

Kedy vyjde nový album od The Roots?

The Roots sa nikam neponáhľajú. Hoci je vydanie albumu ohlásené na rok 2019, stále nechávajú fanúšikov v napätí, kedy príde ten vytúžený deň. Čo zatiaľ vieme o novej nahrávke?

Zhrňme si fakty: pätnásty album má názov End Game a nadväzuje na poslednú dosku And Then You Shoot Your Cousin. Jeho odkaz má smerovať k spomienke na dlhoročného manažéra skupiny Richarda Nicholsa. Ten v roku 2014 zomrel na leukémiu. Bol to práve Nichols, ktorý v deväťdesiatych rokoch spravil z The Roots jednu z najdôležitejších hiphopových skupín presahujúcich žánrovú slávu. Album Do You Want More?!!!??! vystrelil kapelu k hraniu na takých prestížnych podujatiach ako Lollapalooza či Montreux Jazz Festival. Vďaka tomu získali fanúšikov aj mimo hiphopového obecenstva. 

The Roots – Now or Never

The Roots vždy dbali na inštrumentálnu kvalitu. Spojenie jazzových harmónií a hiphopových beatov prezentovali vo vlastnom svete plnom irónie, humoru aj politického podtónu. Ich aktivizmus nemoralizoval, skôr k nemu pristupovali v odľahčenom duchu. Výnimkou sa môže javiť album Game Theory, v ktorom reflektovali rozdelenú americkú spoločnosť. Uvidíme, či sa odpoveď na Trumpovu politiku bude niesť v podobne temných kontúrach, alebo skôr v ironickom podtexte.

The Roots vydávali nahrávky viac menej v pravidelnom intervale dvoch až troch rokoch. Teraz už päťročný odstup trochu fanúšikov znervóznil, ale podľa slov hudobníkov sa nie je kam ponáhľať. Očakávania sú veľké a dvanásty štúdiový album už teraz mnohí skloňujú ako nahrávku roka. Prvýkrát bez Richarda, ktorého odkaz bude smerovať k tomuto dielu.  The Roots sa v lete predstavia na trenčianskej Pohode, ktorá sa koná 11. až 13. júla.

The Roots – Don´t Say Nuthin´

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img