8.6 C
Slovakia
piatok, 22 septembra, 2023
spot_img
ÚvodNovinkyKedy vyjde nový album od The Roots?

Kedy vyjde nový album od The Roots?

The Roots sa nikam neponáhľajú. Hoci je vydanie albumu ohlásené na rok 2019, stále nechávajú fanúšikov v napätí, kedy príde ten vytúžený deň. Čo zatiaľ vieme o novej nahrávke?

Zhrňme si fakty: pätnásty album má názov End Game a nadväzuje na poslednú dosku And Then You Shoot Your Cousin. Jeho odkaz má smerovať k spomienke na dlhoročného manažéra skupiny Richarda Nicholsa. Ten v roku 2014 zomrel na leukémiu. Bol to práve Nichols, ktorý v deväťdesiatych rokoch spravil z The Roots jednu z najdôležitejších hiphopových skupín presahujúcich žánrovú slávu. Album Do You Want More?!!!??! vystrelil kapelu k hraniu na takých prestížnych podujatiach ako Lollapalooza či Montreux Jazz Festival. Vďaka tomu získali fanúšikov aj mimo hiphopového obecenstva. 

The Roots – Now or Never

The Roots vždy dbali na inštrumentálnu kvalitu. Spojenie jazzových harmónií a hiphopových beatov prezentovali vo vlastnom svete plnom irónie, humoru aj politického podtónu. Ich aktivizmus nemoralizoval, skôr k nemu pristupovali v odľahčenom duchu. Výnimkou sa môže javiť album Game Theory, v ktorom reflektovali rozdelenú americkú spoločnosť. Uvidíme, či sa odpoveď na Trumpovu politiku bude niesť v podobne temných kontúrach, alebo skôr v ironickom podtexte.

The Roots vydávali nahrávky viac menej v pravidelnom intervale dvoch až troch rokoch. Teraz už päťročný odstup trochu fanúšikov znervóznil, ale podľa slov hudobníkov sa nie je kam ponáhľať. Očakávania sú veľké a dvanásty štúdiový album už teraz mnohí skloňujú ako nahrávku roka. Prvýkrát bez Richarda, ktorého odkaz bude smerovať k tomuto dielu.  The Roots sa v lete predstavia na trenčianskej Pohode, ktorá sa koná 11. až 13. júla.

The Roots – Don´t Say Nuthin´

spot_img
spot_img

V našom snažení nás podporujú:

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img