8.6 C
Slovakia
pondelok, 22 júla, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyKlasická a metalová hudba spoja sily v Košiciach - Apocalyptica
spot_img

Klasická a metalová hudba spoja sily v Košiciach – Apocalyptica

autor: Patrik Šedo

Ak si neviete predstaviť headbangovanie na klasickú hudbu, stačí prísť 18.8. do Amfiteátru Košice! Fíni opäť raz dokazujú svoju invenčnosť a vášeň pre tvrdú hudbu a predvedú ju aj Slovensku. Amfiteáter môže očakávať fanúšikov z rôznych základní – či už ide o klasikov, metalistov, alebo ľudí, ktorí jednoducho majú radi dobrú hudbu.

S klasickou hudbou sa nám často spája nekonfliktnosť, pokojnosť a časy dávno minulé. Pre väčšinu je tento žáner na okraji záujmu, no Apokalyptica je však kapela, ktorá svojím poňatím klasickej hudby búra hranice a svojsky tento žáner popularizuje.

Štvorica pochádza z Fínska a už vyše štvrťstoročia vytvára vlastný žáner, ktorý môžeme nazvať neoklasický metal. Moderné poňatie klasickej hudby, vložené do metalového tela a hrané na violončelách.

Ich tour je pomenovaná „Apocalyptica plays Metallica“. Znamená to, že sa Fíni  nielen vracajú k svojim koreňom, ale budú okrem svojich najväčších hitov z debutového albumu hrať ich dych berúce covery Metallicy. Zhudobnili aj iné prebrané piesne – ako naposledy od Sabatonu skladbu Fields of Verdun.

Apocalyptica – Fields of Verdun (Sabaton cover)

Aj keď tieto dve kapely na prvý pohľad nemajú nič spoločné, hudba Metallicy v podaní Apocalypticy funguje lepšie, ako by ste čakali. Violončelá namiesto gitár, pár efektov k tomu a zážitok je na svete. Koncert bude pre svoj intenzívne zážitkový potenciál rozdelený na dve časti.

 Fanúšici si budú môcť po polovici setu oddýchnuť, nasať atmosféru nočných Košíc a o chvíľu zas pokračovať vo vychutnávaní koncertu. Príďte si na letný amfiteáter vychutnať kultúru v netradičnom podaní a podporiť hudbu, ktorá si to zaslúži.

Vstupenky na koncert sa aktuálne predávajú len cez sieť Maxiticket.sk. 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img