8.6 C
Slovakia
štvrtok, 18 júla, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyKlavírny virtuóz Éric Le Sage hosťom Slovenskej filharmónie
spot_img

Klavírny virtuóz Éric Le Sage hosťom Slovenskej filharmónie

Ďalšia významná klavírna osobnosť prichádza na Slovensko. Francúzsky klavirista Éric Le Sage bude hosťom Slovenskej filharmónie už 12. marca v Malej sále SF. Na recitáli zaznejú diela od Roberta Schumanna a Gabriela Faurého.

Na piatom klavírnom recitáli v Malej sále SF sa predstaví oceňovaný francúzsky klavirista Éric Le Sage. Má veľmi blízko k romantickému repertoáru prezentovanému Robertom Schumannom aj k moderne v zastúpení Gabriela Faurého. Publikum po celom svete obdivuje pokoj, ktorý pri hraní z neho vyžaruje.

Úvod koncertu obstará Nokturno č. 6 Des dur, op. 63 Gabriela Faurého, ktorý zasiahol do všetkých oblastí, najmä však do komornej tvorby. Na koncerte od neho zaznie aj skladba Téma a variácie, op. 73.

Pôsobivé je aj klavírne dielo Roberta Schumanna, od ktorého francúzsky klavírny virtuóz zahrá Davidsbündlertänze, op. 6 (Tance Dávidových spojencov), v ktorých nemecký skladateľ pôsobivo prepojil jednotlivé nálady s ich charakterom.

Premenlivosť nálad pramenila z jeho nepokojného vnútra aj z túžby tvoriť pre sólový klavír, ktorému sa už v tom čase nemohol venovať ako koncertný klavirista kvôli zdravotným dôvodom. Romantickú suitu reprezentuje jeho cyklus Karneval op. 9, ktorým sa uzatvorí tento koncert.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img