8.6 C
Slovakia
utorok, 18 júna, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyKlons rozpáli Pezinok rockovou energiou
spot_img

Klons rozpáli Pezinok rockovou energiou

MG_3930re

Modrookí hudobníci  z bratislavskej skupiny Klons, na čele s charizmatickou speváčkou Petrou majú za sebou viacero koncertov na Slovensku i v Čechách, nedávno im vyšli dva videoklipy. Už 27. augusta sa predstavia v pezinskom amfiteátri po boku Chinaski a No Name.

Klons, v zložení Petra (spev), Michal (basgitara), Tomáš (gitara) a Teodor (bicie), funguje od roku 2013. Dali sa dokopy cez inzerát. Podľa vlastných slov, sú členovia kapely plní pozitívnej energie, humoru a radosti zo života. Hudobné kvarteto sa prezentuje iba vlastnou tvorbou. Texty píše prevažne Petra alebo jej brat Boris, s ktorým tvorili pôvodnú zostavu Klons, v tom čase ako duo. Tento rok im vyšli tri štúdiové piesne Letím, Je ne reviens pas a Ku šťastiu. K prvým dvom spomínaným z nich natočili aj videoklipy, ktoré žnú úspech na sociálnych sieťach.

Klons – Letím

Obe piesne spája silný emocionálny náboj a téma nových začiatkov. Zatiaľ čo Letím hovorí o každodenných ťažobách, ktoré treba „spáliť“, francúzska Je ne reviens pas (Nevrátim sa) vyjadruje odchod od násilného muža a šancu na lepší život.  „Vždy, keď som šľa v aute, myslela som na to, ako tú myšlienku piesne poriadne vyjadriť, hlavne keď je vo francúzštine, a Slováci teda len ťažko textu rozumejú. Scény s vlakom nás nadchli. Chlapci kameramani nakoniec domysleli detaily a výsledok je na svete.“ hovorí Petra o videoklipe, ktorý sa natáčal v petržalskom byte, pri fontáne a na vlakovej trati v Ružinove. Text k piesni zložila Petrina mama, prekladateľka.

Klons – Je ne reviens pas

 

27. augusta oživia pezinský amfiteáter chytľavé melódie No nameChinaski, ale svoje hudobné umenie predvedú tiež nováčikovia Klons. „Tento koncert je pre nás veľká vec a neskutočne sa tešíme.“ dodáva frontmanka Petra na záver. Viac sa o skupine dozviete na jej facebookovej stránke

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img