8.6 C
Slovakia
nedeľa, 19 mája, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyKoncertné ohliadnutie za životom Jara Filipa
spot_img

Koncertné ohliadnutie za životom Jara Filipa

Vtip, pointu a príbeh používal nielen pri svojich humoristických vystúpeniach, ale aj pri hudobnej tvorbe. Teraz ju jeho najbližší spolupracovníci predstavia na spomienkovom koncerte pod názvom Jaro Filip 70, ktorý sa uskutoční 24. júna v bratislavskej AXA Arena NTC.

Odišiel tak ako žil. Bez ohlásenia. Bez udania dôvodu. Náhle a rýchlo. Jaro Filip bol pre mnohých človekom hromadného výskytu. Kam vošiel, tam udával tón. Zväčša ten sarkastický. Zastupoval generáciu, ktorá sa v socialistickom režime, musela naučiť dávať svoju nespokojnosť medzi riadky. Neskôr v demokracii nežnými prostriedkami bojovať proti predĺženému chápadlu moci.

Jaro Filip patril k najvýraznejším predstaviteľom našej humornej tvorby s presahom do divadla, televíznych vystúpení a hudby. Dôkaz, že nebol iba cynickým rojkom, podávajú jeho lyrické skladby z albumu Cez okno, ktorý teraz vychádza ako LP platňa.  A že patril k vynikajúcim muzikantom zase album jeho klavírnych prelúdií Meditation for Piano.

Jaro Filip – Searching II

Hoci si ho ľudia predstavujú ako solitéra večne zavretého v pracovni pri káve, cigaretke a internete, Jaro Filip rád spolupracoval s inými ľuďmi. Na spomienkovom koncerte pod názvom Jaro Filip 70, ktorý sa uskutoční 24. júna v bratislavskej AXA Arena NTC, vystúpia jeho priatelia aj obdivovatelia. Tri hudobné pásma prerozprávajú hudobný príbeh Jara Filipa – Milan Lasica a hostia (Dorota Nvotová, Michal Kaščák, Juraj Podmanický, Braňo Jobus, Tomáš Šedivý, Juraj Benetin a ďalší) sa obzrú za jedným z našich najlepších albumov Bolo nás jedenásť, ďalej to bude autorský vklad Jara Filipa k tvorbe Richarda Müllera a kooperácia s Dežom Ursinym v interpretácii jeho syna Jakuba a zoskupenia Teatro Fatal.

Jaro Filip – Syn nosí moju tvár

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img