8.6 C
Slovakia
nedeľa, 26 mája, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyKto je Nick Murphy a prečo prestal používať pseudonym Chet Faker?
spot_img

Kto je Nick Murphy a prečo prestal používať pseudonym Chet Faker?

Keď sa povie meno Chet Faker, asi väčšina z nás vie, o koho ide. Austrálskeho speváka preslávili najmä skladby ako Gold, Drop the Game, I’m Into You alebo No Diggity. Keď sa na line-upe festivalu Grape objavilo toto meno, fenúšikov to veľmi potešilo.

Začali mať však otázky, kto je to Nick Murphy. Je to pravé meno Cheta Fakera, alebo nejaký nový projekt? My sme zisťovali, na aké vystúpenie v jeho podaní sa môžeme na Grape festivale tešiť.

Pravdou je, že pravé meno Cheta Fakera je Nicholas James Murphy. Hudbu pod pseudonymom Chet Faker začal vydávať v roku 2011. Skladbu s názvom Fear Less zverejnil v roku 2016 ako prvú pod svojim skutočným menom. Na svojej stránke na sociálnej sieti oznámil, že od vtedy, čo vydáva hudbu pod pseudonymom prešla polovica dekády a je čas na to, aby prevzal zodpovednosť nad tým, ako sa jeho hudba bude vyvýjať. Nechcel sa už cítiť ako projekt, ale chcel prežívať svoj vlastný život. Páči sa mu, keď ho ľudia oslovujú Nick a nie Chet. Dodal, že síce dochádza k zmene, ale napriek tomu Chet Faker zostane navždy súčasťou jeho hudby.

Chet Faker – Gold

Pred ôsmimi rokmi bol Nick Murphy obyčajným študentom vysokej školy, ktorý si privyrábal ako predavač v kníhkupectve. Sníval o tom, že raz bude pracovať v štúdiu ako producent. Potom však stačilo, že zverejnil jednu pesničku na stiahnutie na blogu a stala sa z neho jedna z najväčších nádejí austrálskej hudobnej scény.

Rodák z Melbourne debutoval v roku 2012 s EP s názvom Thinking in Textures a podpísal zmluvu s americkým nezávislým vydavateľstvom Downtown Records. V ten istý rok získal na Australian Independent Records Awards ako nováčik ocenenie za túto nahrávku. Na konte má zatiaľ iba jeden štúdiový album s názvom Built On Glass, ktorý vyšiel v roku 2014 a hneď získal prvenstvo v austrálskom rebríčku ARIA.

Chet Faker – Talk Is Cheap

Spevák je práve na turné a pracuje na novom albume. Jeho vystúpenie uvidíme na piešťanskom letisku na Grape festivale v sobotu 21:45. Môžeme sa tešiť na skladby, ktoré vydal ako Chet Faker, ale určite nevynechá ani tie, vyšli už pod jeho pravým menom.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img