8.6 C
Slovakia
štvrtok, 18 júla, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyKto sú záhadní Föllakzoid? Čítaj a počúvaj
spot_img

Kto sú záhadní Föllakzoid? Čítaj a počúvaj

0004799888_10

Čile je v hudobnej brandži stále neobjavená destinácia, hoci napríklad v 60. rokoch svet ohúrene načúval folkovým pesničkárom z protest hnutia Nueva canción. Dnes sa skôr stretneme s hviezdnymi čílsky opernými spevákmi než s globálnym hitom od čílskeho interpreta, napriek tomu existujú zdatní pokračovatelia rockovej scény. Jednými z nich sú Föllakzoid hrajúci space-rock, ktorý prináša nadpozemskú náladu.

Keď si zapnete napríklad pieseň Trees, okamžite vás vtiahne do psychedelického deja (hoci to je silné slovo na mihotajúce sa stromy) hypnotická hudba. Silné gitarové väzby sa nesú dlhými kompozíciami a poslucháči napäto očakávajú, čo ich skrýva za ďalšou zákrutou v tejto záhadnej jazde, ktorá môže evokovať Lynchovu Lost Highway. Keď v roku 2014 hrali v Barcelone, na prestížnom festivale Primavera Sound, publikum nevedelo akú skúsenosť môže očakávať. Föllakzoid zahalený v tme púšťali divokú projekciu, v ktorej sa striedali náboženské obrazy a recitovanie básne čílskeho spisovateľa – klasika Vicente Huidobra. Mohla z toho byť katastrofa, ktorej nikto neporozumie, ale sofistikovaní hudobníci namiesto nezrozumiteľnej nudy ponúkli uragán napätia.

Föllakzoid – Trees

Odvtedy sa ich kariéra posúva míľovými krokmi a je nesmiernym potešením, že Föllakzoid prichádzajú 6. Septembra do Bratislavy, kde sa predstavia v hudobnom klube Fuga. Predkapelou ich jediného slovenského koncertu bude východniarske kvarteto The Jelly Belly hrajúci pestrú kombináciu noise, shoegaze a dream rocku.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img